Spotkanie z mieszkańcami Kazimierza i Starego Miasta

Mieszkasz w rejonie Placu Nowego lub ul. Podzamcze? Zauważyłeś i przetestowałeś zmiany w organizacji ruchu, które ZIKiT wprowadził w tej części Krakowa? Chcesz podzielić się swoimi uwagami? Zapraszamy dziś o godz. 18 na otwartą debatę z mieszkańcami. Warto wziąć w niej udział, bo testowane przez tydzień zmiany mogą zostać utrzymane na dłużej, a jak pokazał przykład ul. Kalwaryjskiej – dzięki rozmowie i spotkaniu można dograć istotne szczegóły każdego nowego pomysłu.

Spotkanie z mieszkańcami Kazimierza i Starego Miasta
Fot. ZIKIT

Przypomnijmy, że w ubiegły weekend ZIKiT, na wyraźną prośbę mieszkańców, ograniczył ruch na ulicach dochodzących do Placu Nowego na Kazimierzu (ul. Estery, Meiselsa, Nowej, Warszauera) oraz wokół samego placu, tak by mogli poruszać się samochodem tylko mieszkańcy. Ograniczona została również możliwość przejazdu ul. Podzamcze. O takie zmiany wnioskowali od dawna mieszkańcy, którzy skarżyli się na uciążliwość wzmożonego ruchu samochodowego w pobliżu ich domów. Teraz zachęcamy do zabrania głosu wszystkich zainteresowanych, czy zaproponowane rozwiązanie polepszyło sytuację, czy powinno zostać utrzymane, czy konieczna jest jakaś korekta, albo wręcz rezygnacja z tego pomysłu.

Otwarta debata pod hasłem „Oceń zmiany komunikacyjne w Twojej dzielnicy” odbędzie się dziś (czwartek, 22 września) w godz. 18-20 w pubie „Zaraz Wracam Tu” przy ul. Miodowej 51a.

Pokaż metkę
Autor: ZIKiT
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków