Modernizacja oświetlenia w Krakowie. Zapraszamy na konferencję!

W Krakowie trwa montaż specjalnego, inteligentnego oświetlenia, którego intensywność będzie dostosowywana do warunków pogodowych, innych źródeł światła czy natężenia ruchu. Efekty pilotażowego projektu prowadzonego przez Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu wraz z Akademią Górniczo-Hutniczą mogą się przełożyć na ogólne zasady funkcjonowania oświetlenia w całym Krakowie.

Modernizacja oświetlenia w Krakowie. Zapraszamy na konferencję!
Fot. ZIKiT

Przestrzeń miejska to przestrzeń wspólna, dlatego w rozmowach na jej temat powinni uczestniczyć wszyscy – mieszkańcy, organizacje pozarządowe, władze lokalne, eksperci, architekci, przedsiębiorcy, media. Dlatego też AGH organizuje cykl spotkań, które umożliwią rozmowę w możliwie szerokim gronie.

-Chcielibyśmy wytłumaczyć, czym jest inteligentne oświetlenie oraz odpowiedzieć na pytania i wątpliwości mieszkańców miasta związane z wymianą lamp. Oprócz rozmów o samej technologii pragniemy zwrócić uwagę na wymiar ekologiczny - redukcję zużycia energii czy ograniczenie light pollution (skutki nadmiernego oświetlenia), społeczny - poczucie bezpieczeństwa w przestrzeni miejskiej, komfort życia w mieście, czy też spojrzeć oświetlenie jako aspekt wizerunku miasta- mówi Katarzyna Górniak z AGH.

Pierwsze spotkanie z cyklu dotyczącego modernizacji oświetlenia miejskiego odbędzie się we środę (28 września) o godz. 9. Zachęcamy do wzięcia udziału!

Miejsce: Akademia Górniczo-Hutnicza, al. Adama Mickiewicza 30, pawilon C-2, sala 224 (II piętro).

UDZIAŁ W SPOTKANIU JEST BEZPŁATNY, ale liczba miejsc jest ograniczona. Konieczna jest rejestracja: https://goo.gl/forms/bPWdQ1txWlugesjn1

 

Więcej informacji:

www.twitter.com/oswietlamy

www.facebook.com/oswietlamy

www.oswietlenie.krakow.pl

Pokaż metkę
Autor: ZIKiT
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków