Mieszkańcy są zadowoleni z komunikacji miejskiej

Coraz więcej krakowian pozytywnie ocenia transport publiczny w naszym mieście, w dodatku Kraków wypada najlepiej na tle całego kraju  – tak wynika z badań, które we wrześniu zaprezentował Eurostat (Europejski Urząd Statystyczny). Dziękujemy pasażerom za taką ocenę! Mamy także nadzieję, że dobra opinia zachęci jeszcze więcej osób do korzystania na co dzień z komunikacji miejskiej, na przykład podczas trwającego Europejskiego Tygodnia Zrównoważonej Mobilności.

Mieszkańcy są zadowoleni z komunikacji miejskiej
Fot. ZIKiT

Zgodnie z wynikami badań, w ubiegłym roku 29 proc. badanych osób było bardzo zadowolonych z komunikacji miejskiej w Krakowie, a aż 53 proc. było raczej zadowolonych, co daje w sumie aż 82 proc. pozytywnych głosów.

eurostat 3

 

Eurostat w swojej analizie podaje także, że krakowska komunikacja miejska jest jedną z lepiej ocenianych w Europie (podobnie jak w Oslo, Hamburgu czy Londynie) i najlepiej w Polsce na tle innych miast.

eurostat 2

Wyniki badań zostały opublikowane 7 września 2016 r. w opracowaniu „Urban Europe. Statistics on cities, towns and suburbs” (Miejska Europa. Statystyka metropolii, miast i przedmieść).

Więcej informacji można znaleźć w tutaj: http://ec.europa.eu/eurostat/documents/3217494/7596823/KS-01-16-691-EN-N.pdf/0abf140c-ccc7-4a7f-b236-682effcde10f

Pokaż metkę
Autor: ZIKiT
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków