Remonty w Krowodrzy

Po artykułach dotyczących remontów ulic w Podgórzu, Nowej Hucie i Śródmieściu, które prowadzone są obecnie lub będą realizowane jeszcze tej jesieni, prezentujemy lokalizacje remontów w Krowodrzy. Warto wiedzieć, że w większości ulice te wytypowali do naprawy mieszkańcy i Rady Dzielnic. Jeśli i Ty widzisz pilną potrzebę remontu ulicy w Twojej okolicy, zachęcamy do kontaktu z naszymi inspektorami. Więcej szczegółów w zakładce „Vademecum ZIKiT”.

Remonty w Krowodrzy
Fot. ZIKiT

W drugim półroczu 2016 r. planowane są jeszcze remonty na kilku ulicach w Krowodrzy. Drogowcy pojawią się ul. Weissa (remontowany będzie odcinek od ul. Jaremy do ul. Radzikowskiego), al. Kijowskiej (od ul. Lea do ul. Królewskiej),ponadto naprawią zniszczone chodniki na ul. Salwatorskiej (od ul. Kraszewskiego do ul. Filareckiej), ul. Wiedeńskiej oraz deptak przy parkingu przy ul. Chełmońskiego. Orientacyjny koszt wymienionych prac wynosi ok. 1 mln zł.

Przypominamy także, że w pierwszym półroczu na terenie Krowodrzy wykonano m.in. remont nawierzchni jezdni na al. Krasińskiego (od ul. Dunin Wąsowicza do ul. T. Kościuszki) w ramach programu likwidacji źródeł hałasu; remont nawierzchni jezdni na ul. Olszanickiej od ul. Korzeniska do granic miasta; naprawę nawierzchni jezdni na ulicach Mirowskiej i Jasnogórskiej (od ul. Chełmońskiego do ul. Gaik), remont ul. Królowej Jadwigi (od ul. Piastowskiej do ul. Pod Sikornikiem oraz od ul. Bodziszkowej do ul. Nad Zalewem); al. Focha (dokończenie ubiegłorocznego zakresu), ul. Junackiej i ul. Chełmskiej do ronda w Chełmie, ul. Nawojki( od ul. Piastowskiej do ul. Kijowskiej). Wymieniliśmy także chodniki na al. Mickiewicza, ul. Katowickiej oraz ul. Piastowskiej (wraz z remontem nawierzchni jezdni).

 

Tagi: ZIKiT, remonty

Pokaż metkę
Autor: ZIKiT
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków