Przez tunel w Ruszczy będą jeździć autobusy

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu ogłosił przetarg na wykonanie sygnalizacji świetlnej w tunelu w Ruszczy. O takie rozwiązanie zabiegali mieszkańcy, ponieważ dzięki temu tą trasą będzie także mógł przejechać autobus. Wcześniej przejazd autobusu był niemożliwy ze względu na bezpieczeństwo i parametry tunelu.

Przez tunel w Ruszczy będą jeździć autobusy
Fot. ZIKiT

Tunel w Ruszczy jest drogą przejazdową łączącą ul. Za Górą i ul. Organki, a w szerszej perspektywie Wadów z Ruszczą. Jest wąski, w dodatku bardzo długi – wraz z dzielącą go drogą technologiczną, mierzy ok. 370 m.

Obecnie samochody, które przejeżdżają tunelem, muszą poruszać się wahadłowo ze wskazanym pierwszeństwem przejazdu. Budowa sygnalizacji zwiększy bezpieczeństwo przejazdu na tyle, że możliwe będzie dopuszczenie w tym miejscu trasy miejskiego autobusu, który znacznie skróci drogę podróżujących pasażerów.

Sygnalizacja ma powstać w tym roku, w trybie zaprojektuj i wybuduj, co znaczy, że wykonawca wyłoniony w przetargu wykona projekt, jak również roboty budowlane, w tym wykonanie przyłącza elektrycznego i montaż sygnalizatorów.

W momencie, gdy sygnalizacja będzie już gotowa, planowane jest przedłużenie linii 110 właśnie przez tunel w Ruszczy.

Pokaż metkę
Autor: ZIKiT
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków