Komunikat archiwalny

Wybierz z nami nazwę dla krakowskich jednośladów

Już od dzisiaj przez najbliższy tydzień mieszkańcy Krakowa będą mogli wziąć udział w głosowaniu na nazwę nowego Systemu Rowerów Publicznych. Plebiscyt organizuje Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie we współpracy z firmą BikeU – nowym operatorem sieci rowerów miejskich.

Wybierz z nami nazwę dla krakowskich jednośladów
Fot. ZIKiT

W głosowaniu, które potrwa do 25 sierpnia, można wybierać spośród czterech propozycji:

  1. RMK – Rower Miasta Krakowa. Skrótowiec nawiązujący do funkcjonujących już akronimów: KMK, PKP.
  2. BICYKLIK – wystarczy jeden KLIK i już możesz wsiadać na BICYKL KRAKOWSKI.
  3. KRAKOVELO – rdzeń VELO w wielu językach związany jest z podróżą: vélo (fr. rower), velocity (ang. prędkość), travel, welocyped.
  4. WAVELO – przyjemny powiew wiatru podczas przejażdżki podwawelskim bulwarem.

W zamyśle nowy System Rowerów Publicznych​ będzie dla Krakowa rewolucją - znacząco zwiększy się jego wielkość, ilość stacji i rowerów. Dodatkowo sam bicykl będzie korzystał z najnowszych technologii dając wszystkim użytkownikom jeszcze więcej możliwości.

Jednoślady 4G to prawdziwa rewolucja technologiczna. Charakteryzują się dużą wytrzymałością i wysokim komfortem, a dzięki wyprostowanej pozycji podczas jazdy, są wysoko oceniane przez użytkowników. Fabrycznie wyposażone są w wał cardana zastępujący łańcuch, a zatem koniec z brudzeniem nogawek i serwisem w tym zakresie. Dodatkowe wyposażenie to m.in. koszyk stalowy, komputer pokładowy, aktywny gps i oświetlenie LED. Warto wiedzieć, że w nowym systemie wszystkie wcześniej założone konta i zgromadzone środki przez użytkowników będą nadal aktywne. Nowością jest także to, że rower miejski będzie obecny w Krakowie przez cały rok, także w zimie, jest zatem szansa udowodnić, że to całoroczny środek transportu.

Przypomnijmy, że już w kwietniu ZIKiT wyłonił firmę, która zwyciężyła w postępowaniu koncesyjnym na operatora krakowskiego roweru publicznego. W przeprowadzonym zamówieniu, po szczegółowej i wielowątkowej weryfikacji, wybrano ofertę firmy BikeU z Warszawy, która jest częścią międzynarodowego koncernu, o bardzo dużym doświadczeniu w realizacji inwestycji w trybie koncesji i partnerstwa prywatno - publicznego. Zanim jednak doszło do podpisania umowy, dwóch oferentów z koncesji złożyło skargę do sądu i stąd cała procedura uruchomienia roweru miejskiego opóźniła się o kilka miesięcy.

Silna konkurencja oferentów wystawiła cierpliwość wszystkich nas na próbę, ale mamy nadzieję, że przeszkody już za nami i wkrótce wspólnie będziemy się cieszyć jazdą na najbardziej innowacyjnym rowerze w Polsce.

 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków