Komunikacja miejska bije rekordy popularności!

Od rozpoczęcia Światowych Dni Młodzieży komunikacja miejska w Krakowie przeżywa prawdziwe oblężenie. Tylko wczoraj (wtorek, 27 lipca) autobusami i tramwajami podróżowało ponad milion pasażerów. Ponadto dotychczas sprzedano 35 tys. specjalnych biletów na czas ŚDM za 15 zł. Tylko wczoraj kupiło je 15 tysięcy osób.

Komunikacja miejska bije rekordy popularności!
Fot. zikit

Rekordową liczbę odnotowaliśmy także biorąc pod uwagę liczbę przejazdów. Wczoraj na ulicach Krakowa tramwaje i autobusy miały 220 dodatkowych kursów, co przekłada się w sumie na 2 mln przejazdów dziennie, tj. dwukrotnie więcej niż w normalnym okresie. Najbardziej obciążonymi liniami były: 8 (120 kursów), S1, S2, 14, 19 i S14.

Wczoraj jednym z największych wyzwań komunikacyjnych była podróż pielgrzymów do sanktuariów. Ponieważ spodziewaliśmy się rekordowej liczby pasażerów, tramwaje wiozące pielgrzymów, kompletnie zapełnione, nie zatrzymywały się na wcześniejszych przystankach, ale dopiero w Borku Fałęckim. Dzięki temu kolejne grupy docierały sprawnie na miejsce, zwiedzały Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego a następnie wracały tramwajami, które podjeżdżały na przystanek co dwie minuty, zabierając za każdym razem około 200 osób. Dzięki temu bardzo sprawnie udało się przewieźć w obie strony blisko 70 tysięcy podróżujących.

Przypominamy, że pracownicy ZIKiT-u kontrolują ruch w mieście przez całą dobę i na bieżąco reagują na dynamicznie rozwijającą się sytuację. Monitoring prowadzony jest dzięki kamerom, które przesyłają obraz do Centrum Zarządzania Ruchem, nasi inspektorzy dyżurują także w terenie.

Pokaż metkę
Autor: ZIKiT
Osoba publikująca: Piotr Hamarnik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków