Pomagamy pielgrzymom poruszać się po Krakowie

Setki osób dziennie zaglądają do punktów informacji ZIKiT w poszukiwaniu informacji dotyczących komunikacji i  topografii miasta, a wśród nich przeważają pielgrzymi, którzy jeszcze niezbyt dobrze orientują się w Krakowie. Informacji szukają nawet w nocy, dlatego przez cały tydzień ŚDM Punkt Informacji na Rondzie Mogilskim będzie czynny 24 h na dobę.

Pomagamy pielgrzymom poruszać się po Krakowie
Fot. ZIKiT

- Pielgrzymi najczęściej pytają jak dojechać na uroczystości lub do wybranych punktów w mieście. Pokazujemy trasę na mapie, kierunek lub wskazujemy linię komunikacji miejskiej. Rozmawiamy w języku angielskim – mówi pracownik punktu.

Przypominamy także o pozostałych punktach ZIKiT, które mieszczą się w rejonie Politechniki Krakowskiej i Placu Bohaterów Getta. Tam również można przyjść i zapytać. Zapraszamy!

Każdego dnia odbieramy również setki telefonów od mieszkańców i gości odwiedzających Kraków, odpowiadamy na wszystkie pytania i pomagamy w poruszaniu się po Krakowie. O każdej zmianie na bieżąco informujemy na naszych kanałach informacyjnych, a w Centrum Sterowania Ruchem ZIKiT nagrywany jest na żywo program TVP Kraków.

 

Pokaż metkę
Autor: ZIKiT
Osoba publikująca: Piotr Hamarnik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków