Przystanek z Wi-Fi? Nowy pomysł, który przetestują krakowianie

Trwa kompleksowa wymiana wiat przystankowych w Krakowie, a przy okazji na jednej z nich zamontowany został bezprzewodowy, bezpłatny Internet, z którego mogą już korzystać pasażerowie. Jeśli pomysł się sprawdzi, wiaty z Wi-Fi pojawią się w innych miejscach w mieście.

Przystanek z Wi-Fi? Nowy pomysł, który przetestują krakowianie
Fot. ZIKiT

Dostęp do Internetu na przystanku tramwajowym na Rondzie Hipokratesa (przystanek na ul. Broniewskiego, w kierunku DH Wanda) zapewnia specjalny panel zamontowany nad gablotą reklamową. Montaż i dostawę prądu finansuje firma AMS. Po okresie próbnym będzie możliwość wglądu ile osób skorzystało z Internetu i to pokaże na ile takie rozwiązanie jest potrzebne.

Przypominamy, że od roku trwa wymiana wiat przystankowych w Krakowie, dla miasta bezkosztowa, ponieważ wykonuje ją firma w zamian za dochód z reklam umieszczonych w gablotach. Najwięcej wiat, bo blisko 200, wymienionych będzie w ciągu pierwszych czterech latach – po ok. 50 lokalizacji rocznie do 2018 roku oraz w nowych lokalizacjach, w których do wskazanego roku powstanie 100 wiat. Koncesja obejmuje również odremontowanie i posadowienie w nowych lokalizacjach 125 wiat zdemontowanych z dotychczasowych lokalizacji, których stan kwalifikuje do ich ponownego wykorzystania.

W ramach tej umowy od początku roku do połowy lipca wymienionych zostało 65 wiat, do Światowych Dni Młodzieży będzie ich 67. W ostatnim czasie zostały wymienione oraz posadowione w nowych lokalizacjach, na następujących przystankach:

  •          al. Andersa/Rondo Kocmyrzowskie aut./kierunek DH Wanda 2
  •          al. Andersa/Rondo Kocmyrzowskie aut./kierunek Pl. Centralny
  •          Bieńczycka/Rondo Kocmyrzowskie tr./kierunek Rondo Czyżyńskie 1
  •          Bieńczycka/Rondo Kocmyrzowskie tr./kierunek Rondo Czyżyńskie 2
  •          Kocmyrzowska/Rondo Kocmyrzowskie tr./kierunek Wzgórza Krzesławickie
  •          al. Jana Pawła II/Rondo Czyżyńskie aut./kierunek Pl. Centralny
  •          al. Jana Pawła II/os. Kolorowe aut./kierunek Pl. Centralny
  •          al. Jana Pawła II/os. Kolorowe aut./kierunek Rondo Czyżyńskie

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Piotr Hamarnik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków