Na ulicach Krakowa pojawi się 10 nowych autobusów

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie udzielił Grupie Mobilis zamówienia uzupełniającego na obsługę komunikacji miejskiej. Na ulicach stolicy Małopolski pojawi się 10 fabrycznie nowych autobusów, które skierowane zostaną na nową linię. Pojazdy stanowić będą wzmocnienie dotychczasowego systemu komunikacji miejskiej. Zostaną włączone do ruchu przed Światowymi Dniami Młodzieży.

Na ulicach Krakowa pojawi się 10 nowych autobusów
Fot. ZIKIT

Fabrycznie nowe pojazdy, które dostarczone zostaną przez Grupę Mobilis, to 9 przegubowych autobusów Mercedes Conecto G o długości 18 metrów oraz jeden autobus standardowy 12-metrowy Mercedes Conecto. Po rozpoczęciu realizacji zamówienia uzupełniającego na ulicach stolicy Małopolski kursować będzie łącznie 77 autobusów Grupy Mobilis. Spółka jest obecna w Krakowie od 1 maja 2008 roku. W okresie od 2008 do 2014 roku świadczyła usługi dla mieszkańców Krakowa 31 autobusami, obsługując 4 linie.

Nowe pojazdy wyposażone będą w dynamiczny system informacji pasażerskiej, klimatyzację oraz nowoczesne automaty biletowe z możliwością zapłaty za pomocą karty płatniczej.

W związku z rozszerzeniem kontraktu na obsługę krakowskiej komunikacji miejskiej liczba kierowców zatrudnianych przez Grupę Mobilis w Krakowie zwiększy się z obecnych 170 osób do 200 osób.

 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Piotr Hamarnik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków