Kładka piesza między Centrum Jana Pawła II i Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

Oddawana dziś do użytku kładka znacznie usprawni komunikację pieszą  między Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się" i Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Będzie to z pewnością istotne udogodnienie  dla uczestników Światowych Dni Młodzieży, ale nie tylko. Kładka  jako bezpieczne przejście przyda się  przede wszystkim samym krakowianom i turystom, którzy coraz liczniej odwiedzają miejsca kultu religijnego.

Kładka piesza między Centrum Jana Pawła II i Sanktuarium Bożego Miłosierdzia
Fot. ZIKiT

Turystyka sakralna jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się gałęzi lokalnego rynku turystycznego. Z nowej inwestycji korzystać może nawet 2 mln osób rocznie, bo tylu właśnie gości – jak wynika z badań ruchu turystycznego – odwiedza  krakowskie sanktuaria.

- Propozycja połączenia obu tych obiektów funkcjonalnym układem komunikacyjnym dla pieszych pojawiła się już  kilka lat temu, gdy zauważyliśmy, że  narasta  ruch  pieszy w tym obszarze.  I dobrze się złożyło, że zdążyliśmy ją wybudować przed Światowymi Dniami Młodzieży - mówi Marcin Korusiewicz, Dyrektor Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

Wejście na teren budowy nastąpiło w listopadzie ubiegłego roku. Wykonawcą jest firma Taumer. Obiekt jest ciekawy pod względem architektonicznym, wkomponowany w krajobraz otaczający sanktuaria. Zadbano również o miejsce, w którym będzie można odpocząć, co może być szczególnie ważne dla starszych osób. Obiekt jest oświetlany. Koszt inwestycji wynosi 2,5 mln zł.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Piotr Hamarnik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków