Tramwaje wróciły na ul. Kościuszki

Tydzień trwała wymiana awaryjnych elementów torowiska na ul. Kościuszki. Prace prowadzone były niemal bez przerwy, choć w czasie nocnym drogowcy mogli wykonywać tylko takie roboty, które nie zakłócały ciszy nocnej. Wymienionych zostało ok. 340 metrów szyn oraz kilkanaście płyt monolitycznych, w które wkomponowane są szyny.

Tramwaje wróciły na ul. Kościuszki
Fot. ZIKiT

- Szyny były zużyte i mogły grozić poważną awarią, a wręcz wstrzymaniem komunikacji w tym miejscu. Wymienione zostały na łukach w rejonie ul. Włoczków i ul. Flisackiej, ale oczywiście dla całej ulicy Kościuszki (i ul. Zwierzynieckiej) konieczny jest kompleksowy remont. Obecnie powstaje koncepcja tej przebudowy – mówi inspektor ZIKiT.

Aby jednak jak najlepiej zapobiec awariom w czasie Światowych Dni Młodzieży i w okresie późniejszym, szybka wymiana elementów była konieczna już teraz. Dziś (11 lipca) tramwaje wróciły na ul. Kościuszki i pasażerowie nie muszą już korzystać z zastępczych tras.

Więcej informacji o planowanej przebudowie ul. Kościuszki i ul. Zwierzynieckiej w 2020 r.  można przeczytać z relacji z konsultacji społecznych z mieszkańcami:

http://zikit.krakow.pl/ogolne/200793,1787,komunikat,jak_mieszkancy_widza_ulice_zwierzyniecka__.html

http://zikit.krakow.pl/ogolne/200366,1787,komunikat,przyszlosc_ulicy_kosciuszki__mieszkancy_zabrali_glos_w_dyskusji.html

Tagi: ZIKiT, tramwaj

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Piotr Hamarnik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków