Miejsca postojowe dla taksówek pod Tauron Areną Kraków

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu ogłosił przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie postoju dla taksówek w rejonie Tauron Areny Kraków. Realizacja inwestycji przewidziana jest na drugie półrocze 2016 r.

Miejsca postojowe dla taksówek pod Tauron Areną Kraków
Fot. ZIKiT

- Bardzo nas to cieszy, bo jest to miejsce atrakcyjne dla turystów i bardzo wiele osób chce przyjechać i wrócić stamtąd taksówką. W czasie dużych imprez z pewnością skorzystają na tym także krakowianie, którzy będą uczestniczyć w koncertach czy wydarzeniach sportowych – mówi Paweł Kubas, przewodniczący Zawodowego Związku Taksówkarzy w Krakowie.

Nowy postój zlokalizowany jest na terenie zieleńca w pasie drogowym, między jezdnią przy ul. Lema a ciągiem pieszo-rowerowym. Miejsce wybrali wspólnie taksówkarze i urzędnicy. Firma, która wygra przetarg, będzie miała za zadanie zaprojektowanie miejsc postojowych (do 30 września 2016), a także realizację zadania, a następnie odtworzenie nawierzchni i trawników, itp.

Koniec prac planowany jest na 15 listopada 2016 r. Szacunkowy koszt: 100-150 tys. zł.

Iwona Król, zastępca dyrektora w Zarządzie Infrastruktury Komunalnej i Transportu, zaznacza, że już w ubiegłym roku ZIKiT starał się o umieszczenie tej inwestycji w budżecie miasta. – Nie udało się jednak tego zrobić, dlatego przesunęliśmy zaoszczędzone środki z innego zadania na ten cel – wyjaśnia Dyrektor Iwona Król.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Piotr Hamarnik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków