Remonty ZIKiT w obiektach inżynieryjnych

Do zadań ZIKiT należą nie tylko remonty ulic i chodników, ale także naprawy i modernizacje takich obiektów jak mosty, przejścia podziemne czy tunele. Sprawdźcie, w których miejscach prowadzone są obecnie prace, a gdzie właśnie dokonaliśmy odbiorów.

Remonty ZIKiT w obiektach inżynieryjnych
Fot. ZIKiT

W przejściu podziemnym przy DH Jubilat od dziś wisi nowy sufit z wymienionymi oprawami świetlnymi. Remont był konieczny, ponieważ sufit został uszkodzony przez wandali. Trwa podsumowanie kosztów prac. Przypominamy także, że do końca listopada 2016 r. dla tego przejścia podziemnego ma powstać projekt dwóch wind, z których korzystać będą osoby mające trudności z poruszaniem się (niepełnosprawni, seniorzy, rodzice z wózkami). Koszt realizacji wind będzie znany po zakończeniu prac projektowych. Wtedy też zadanie będzie zgłaszane do budżetu miasta w celu zabezpieczenia środków.

Trwają także prace, które mają zakończyć się przed Światowymi Dniami Młodzieży. I tak na moście Dębnickim prowadzona jest naprawa nawierzchni na chodnikach, naprawa betonu i antykorozja gzymsów oraz malowanie barierek. Szacunkowy koszt tych prac wyniesie ok. 300 tys. zł.

Także przed ŚDM mają zakończyć się prace na moście w ciągu ul. Ofiar Dąbia (naprawa chodnika, czyszczenie i antykorozja balustrad – ok. 450 tys. zł), na Bulwarach Wiślanych (malowanie balustrad, ok. 165 tys. zł), w przejściu podziemnym przy ul. Konopnickiej (remont schodów od str. ul. Madalińskiego, ok. 39 tys. zł) oraz w tunelu KST od str. ul. Bosackiej (montaż zabezpieczeń przeciw gołębiom przy windach).

Natomiast w ubiegłym tygodniu zakończona została odnowa balustrad na moście Wandy (112 tys. zł). Jaki widać nie są to remonty na dużą skalę, ale z pewnością przyczynią się do upiększenia miasta na czas Światowych Dni Młodzieży, jak również w okresie późniejszym.

Tagi: ZIKiT, remonty

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Piotr Hamarnik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków