Zapraszamy do ZIKiT-u

Organizujemy konsultacje dla mieszkańców, otwieramy kolejne punkty informacji miejskiej, czekamy na krakowian na dyżurach i na bieżąco informujemy o przygotowaniach do ŚDM: poprzez stronę internetową, aplikację mobilną, ulotki, infolinię…

Zapraszamy do ZIKiT-u
Fot. ZIKiT

- Jesteśmy zdania, że nie tylko mieszkańcy powinni przychodzić do urzędu, żeby załatwić swoje sprawy czy uzyskać  potrzebne informacje, ale to urzędnicy powinni wyjść do krakowian  – mówi Marcin Korusiewicz, Dyrektor Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

Z tej przyczyny coraz częściej spotykamy się z mieszkańcami na konsultacjach, np. ostatnio w sprawie przebudowy ul. Kościuszki, ul. Zwierzynieckiej, ul. Wrony, planów komunikacyjnych na ul. Kalwaryjskiej, przyszłości placu Biskupiego czy organizacji ruchu podczas ŚDM.

- Bardzo nas cieszy, że wraz z naszą otwartością, wzrasta zaangażowanie wśród mieszkańców, którzy zadają coraz więcej pytań, dzielą się swoimi uwagami i pomysłami oraz coraz liczniej przybywają na nasze spotkania – mówi dyrektor Marcin Korusiewicz.

To nie jedyny sygnał, że w relacjach urząd – mieszkańcy udało się zrobić krok do przodu:

- Podobną sytuację zauważyliśmy w zikit-owych Punktach Informacji dla Mieszkańców, których obecnie w Krakowie działa już cztery. Przychodzi do nas coraz więcej osób, dziennie nawet kilkadziesiąt, co znaczy, że krakowianie utożsamiają się już z tymi miejscami i nie boją się pytać – mówi Sebastian Kowal, pracownik punktu.

Wszystkich krakowian, którzy cenią sobie bezpośredni kontakt i chcą osobiście uzyskać informację, zapraszamy do naszych punktów. Punkt przy Pl. Bohaterów Getta czynny jest w następujących godzinach: poniedziałki, środy, czwartki, piątki – godz. 8.00-12.00, we wtorki w godz. 13-17. Oprócz odnowionego wnętrza, nowością jest także to, że teraz w tym miejscu można złożyć pismo na dzienniku podawczym, bez konieczności dojazdu do ZIKiTu na ul. Centralnej 53.

To kolejne miejsce w Krakowie, dzięki któremu staramy się być bliżej krakowian. Pod koniec ubiegłego roku został otwarty Punkt Informacji dla Mieszkańców na Rondzie Mogilskim, czynny od poniedziałku do piątku, w godzinach 9.00 - 17.00. Ponownie ruszył także odnowiony punkt przy ul. Pawiej (Przystanek Politechnika), czynny: w poniedziałki (godz. 12.00-16.00), wtorek i środa (9.00-13.00), czwartek (14.00-18.00), Piątek (13.00-17.00).

Przypominamy także, że ZIKiT zaprasza na popołudniowe dyżury informacyjne osoby, które chcą prowadzić w Krakowie inwestycję. Czekamy na mieszkańców w każdy poniedziałek w godz. 15.30 – 17.00 w siedzibie Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie, przy ul. Centralnej 53. W tym czasie dyżurują z ramienia ZIKiT: zespół warunków i zespół uzgodnień. Dyżurujący inspektorzy zajmują się takimi sprawami jak np.  przebudowa układu drogowego, odwodnienie czy uzbrojenie terenu, obsługa komunikacyjna terenów w Krakowie.

 

 

 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Piotr Hamarnik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków