Mieszkańcy o Placu Biskupim

W sobotę (18 czerwca) Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie uczestniczył w warsztatach terenowych z mieszkańcami, które dotyczyły rewitalizacji Placu Biskupiego. W tym roku (do listopada 2016 r.) powstanie koncepcja przebudowy tego miejsca (koszt ok. 50 tys. zł). Wnioski ze spotkania z mieszkańcami zostały przekazane projektantowi.

Mieszkańcy o Placu Biskupim
Fot. ZIKiT

Warsztaty rozpoczęły się od przypomnienia historii placu. Następnie mieszkańcy zgłaszali różne pomysły, które ich zdaniem mogłyby zostać zrealizowane w tym miejscu. Zwrócili uwagę, że na placu mogłaby powstać pijalnia wody jurajskiej, która ma tutaj swoje ujście jak również wskazali na zieleń, która mogłaby upiększyć plac - rośliny bylinowe i okrywowe, ozdobne krzewy i żywopłot dookoła placu, który stanowiłby barierę ochronną od ruchu kołowego. Zdaniem mieszkańców powinna też zostać zachowana dotychczasowa zieleń.

Kolejne pomysły to np. organizacja kącika zabaw dla dzieci, budowa zielonej altany i pergoli, ustawienie ławeczek z oparciami, stolików i przyrządów do ćwiczeń dla dorosłych. Mieszkańcy zwrócili też uwagę na konieczność ogrodzenia placu oraz rozwiązania kwestii parkowania samochodów, gdyż zauważyli, że przyjezdni zabierają miejsce mieszkańcom.

Kolejne etapy konsultacji w sprawie Placu Biskupiego ruszą po wakacjach. Będą to m.in. warsztaty, na których mieszkańcy pod okiem projektanta, opracują różne warianty koncepcji.

Przypominamy, że Państwa uwagi i postulaty na temat przyszłego zagospodarowania Placu Biskupiego przyjmujemy także pisemnie pod adresami: biuro@gajda-ak.pl oraz sekretariat@zikit.krakow.pl do 14 lipca.

Serdecznie zapraszamy do aktywnego udziału w konsultacjach!

 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Piotr Hamarnik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków