Komunikacja miejska w wakacje

W nadchodzące wakacje ograniczenia w kursowaniu komunikacji miejskiej będą mniejsze niż w poprzednim roku, co z pewnością odczują pasażerowie. Zresztą wiele wakacyjnych ustaleń zostało wprowadzonych na ich wniosek.

Komunikacja miejska w wakacje
Fot. zikit

Dla przykładu linia tramwajowa 3, ze względu na zgłaszane w ubiegłym roku uwagi pasażerów, w okresie wakacyjnym będzie kursowała w dni powszednie co 10 minut. Nie będzie zawieszana linia 11. Dobrą wiadomością jest także to, że w słoneczne weekendy zostanie uruchomiona linia autobusowa 352, którą krakowianie dojadą na Kryspinów. Podobnie będzie z dojazdem do Bagrów, gdzie ułatwieniem w podróży plażowiczów będzie linia 427.

Ponadto mniejsze ograniczenia wystąpią m.in. w Zesławicach na liniach 122 i 422, które będą kursowały z dotychczasową częstotliwością; w Płaszowie na liniach 123 i 125, którymi wielu pasażerów dojeżdża do pracy w zlokalizowanych tam zakładach przemysłowych; na Klinach na liniach 151 i 451, które będą kursowały w te wakacje z częstotliwością analogiczną do linii 178. W Mistrzejowicach linia 482 nie będzie zawieszana na wakacje, za to nieznacznie rzadziej pojedzie linia 182. Natomiast w Bieżanowie Nowym na linii 503, wieczorami i w weekendy przystanek „Aleksandry” nie będzie pozostawał bez obsługi komunikacyjnej. W ubiegłe wakacje funkcjonował tylko w dni robocze do godz. 19 i mieszkańcy zgłosili do nas, że jest to dla nich uciążliwe.

Warto także pamiętać, że w okresie Światowych Dni Młodzieży autobusy i tramwaje będą kursowały według zmienionych zasad, o których będziemy informować w pierwszej połowie lipca.

 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Piotr Hamarnik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków