Kraków pięknieje także dla pieszych

Może nie każdy zwraca na to uwagę, ale w tym roku mamy już za sobą serię remontów chodników i miejsc spacerowych, o naprawę których wnioskowali mieszkańcy poszczególnych dzielnic, ulic czy osiedli w Krakowie. Remonty przyczyniły się do poprawy bezpieczeństwa, komfortu i estetyki w tych miejscach, ale przed nami kolejne prace. Zapraszamy do szybkiego przeglądu najważniejszych inwestycji dla pieszych!

Kraków pięknieje także dla pieszych
Fot. ZIKiT

Wśród zakończonych prac w ścisłym centrum Krakowa warto wspomnieć o naprawie (przełożeniu) nawierzchni z kostki kamiennej w Rynku Głównym i uzupełnieniu brakujących spoin. Podobna naprawa została wykonana na ul. Kanoniczej (od ul. Senackiej do Pl. Marii Magdaleny), ul. Poselskiej i ul. Siennej. Ponadto wyremontowany został parking na Placu Matejki i schody prowadzące na Wawel od ul. Bernardyńskiej.

Zakończyły się także prace na al. Solidarności w rejonie ul. Bulwarowej. Chodnik wraz ze ścieżką rowerową powstał przy ul. Bieńczyckiej (od Ronda Czyżyńskiego do os. Kolorowego) oraz na Alei Pokoju(ciąg pieszo-rowerowy).

Do tej pory w trakcie pierwszego półrocza 2016 nowe chodniki powstały również m.in. przy al. 29 Listopada (od ul. Opolskiej do Żmujdzkiej), al. Focha, ul. Podlesie (od Facimiech do Błotnej) oraz wyremontowaliśmy alejki spacerowe na ul. Młyńskiej (od Bohaterów Wietnamu do ul. F. Nullo), które były już zniszczone.

Przed nami jeszcze kolejne remonty. Do końca czerwca potrwają m.in. naprawy chodników przy ul. Żóławskiego (od Kolberga do Al. Słowackiego), al. 3 Maja (od ul. Chodkiewicza do Stadionu Wisły), ul. Kraszewskiego (od Fałata do Focha), ul. Wysłouchów (od Turniejowej do bloku 53). Ponadto sukcesywnie realizowane są remonty chodników wytypowanych przez rady dzielnic w ramach zadań powierzonych.

 

Tagi: remonty, ZIKiT

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Piotr Hamarnik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków