Bezpieczniej na alei Daszyńskiego. Piesi zyskają przejście

Na alei Daszyńskiego (w rejonie ul. Siedleckiego) zostanie wyznaczone przejście dla pieszych, o które zabiegali mieszkańcy. To znacznie poprawi bezpieczeństwo na drodze, gdyż do tej pory piesi przechodzili przez dwupasmową ulicę między przejeżdżającymi samochodami. Najbliższe pasy – przy ul. Podgórskiej lub Masarskiej, znajdują się w odległości ok. 200 metrów, co powoduje, że przechodnie skracają sobie teraz drogę i przechodzą na drugą stronę w ryzykowny sposób.

Bezpieczniej na alei Daszyńskiego. Piesi zyskają przejście
Fot. ZIKiT

Z nowego przejścia skorzystają także turyści odwiedzający Kraków, którzy bardzo często odwiedzają ten rejon, np. przy okazji wizyty na Cmentarzu Żydowskim.  Sporo pieszych przechodzi także przez al. Daszyńskiego w kierunku Galerii Kazimierz.

Z tych powodów Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie ogłosił przetarg na wykonanie przejścia dla pieszych przy al. Daszyńskiego (między Galerią Kazimierz a Cmentarzem Żydowskim). Zgłosiło się w nim dwóch oferentów. W zakresie prac jest m.in. obniżenie krawężników, wykończenie pasami integracyjnymi (dla osób niewidomych) oraz wymalowanie zebry. Wykonawca zostanie wyłoniony w najbliższych dniach, a przejście powinno zostać wykonane do 30 czerwca 2016 r. Do tej pory zachęcamy wszystkich pieszych, aby jednak korzystali z wyznaczonych już przejść!

 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków