Kładka zaświeci na fioletowo

W czwartek 19 maja przypada Światowy Dzień Nieswoistych Zapaleń Jelit. Z tego powodu, na znak solidarności z chorymi - Kładka Bernatka i Tauron Arena Kraków rozbłysną w fioletowym kolorze. W ten sposób Kraków znajdzie się na „fioletowej mapie”, podobnie jak wiele innych miast na świecie.

Kładka zaświeci na fioletowo
Fot. ZIKiT

W poprzednich latach wiele znanych budynków w tym dniu zostało podświetlonych na filetowo, m.in. Gateshead Millennium Bridge, łączący angielskie miasta Newcastle i Gateshead, wieże Blackpool Tower i Spinnaker Tower, etc. W tym roku dołączą do tego grona Mała Syrenka w Kopenhadze, Pałac  de Cibeles w Madrycie, wodospady Niagara, wieża CN w Toronto.

- Bardzo zależy nam na zwróceniu uwagi społeczeństwa na problemy osób cierpiących na nieswoiste zapalenia jelit, a obchody 19 maja właśnie temu służą. W ramach akcji edukacyjnej organizujemy także spotkania oraz piknik dla dzieci i dorosłych – zapowiada dr Małgorzata Sładek, Prezes Oddziału Małopolskiego Polskiego Towarzystwa Wspierania Osób z Nieswoistymi Zapaleniami Jelita.

Więcej informacji o akcji w Krakowie: TUTAJ

Zachęcamy także do obejrzenia mapy i sprawdzenia, jakie budynki 19 maja 2016 r. zaświecą się na całym świecie na fioletowo: worldibdday.org/map_2016.html

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków