Odnawiane przejścia podziemne w oku kamery

Zakończyły się prace w przejściu podziemnym na ul. Zakopiańskiej, w pobliżu Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Remont obejmował naprawę zniszczonych tynków, oczyszczenie pilastrów, pomalowane zostały ściany, wejście i daszki chroniące pieszych od deszczu. Odnowione przejście zyskało bardziej estetyczny wygląd, a wkrótce stanie się jeszcze bardziej bezpieczne, gdyż zostanie wyposażone w kamerę monitoringu.
 

Odnawiane przejścia podziemne w oku kamery
Fot. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie

Docelowo w każdym odnowionym teraz przejściu podziemnym mają pojawić się kamery, które zwiększą poczucie bezpieczeństwa użytkowników, jak również będą lepiej chronić te miejsca przed wandalami. Kolejne przejścia brane pod uwagę to obiekt przy ul. Wielickiej/Wlotowej, gdzie obecnie kontynuowana jest wymiana płytek ceramicznych i naprawa murów przychodowych oraz przejście przy ul. Morawskiego (koło Jubilata), w którym wymieniony zostanie sufit podwieszony (zdewastowany przez chuliganów) oraz oprawy świateł.

Oprócz tego, że przejścia zostaną wyposażone w kamery, to w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży, w Krakowie pojawi się 18 dodatkowych kamer obrotowych, które zostaną zamontowane do końca czerwca. We wstępnej lokalizacji przewidziane są: na rogu ul. Piłsudskiego i Al. Trzech Wieszczów, Piłsudskiego/Straszewskiego, przy ul. Zakopiańskiej na skrzyżowaniu z ulicami Faustyny, Zbrojarzy i Orzechowej, w Rynku Podgórskim, na skrzyżowaniu ul. Wielickiej i Prostej oraz ul. Wielickiej i Teligii, skrzyżowaniu Lipskiej i Rzebika, na Rondzie Grzegórzeckim, skrzyżowaniu Lubicz/Rakowicka, dwie kamery przy wieży Sanktuarium św. Jana Pawła II, także dwie kamery przy wieży Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach oraz trzy kamery na Błoniach. Koszt tych prac wyniesie 865 tys. zł i będzie to zadanie realizowane przez Urząd Miasta Krakowa.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Piotr Hamarnik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków