Szybkie remonty dróg. Pracujemy też w weekendy!

Dobiega końca remont na ul. Zakopiańskiej, kierowcy mogą już przejeżdżać ul. Skotnicką i Brożka. Tak jak zapowiadaliśmy remonty dróg idą pełną parą i wyprzedzają terminy w harmonogramach. Drogowcy pracują jeszcze na ul. Wielickiej i Nowosądeckiej, niedługo rozpocznie się wymiana nawierzchni na al. Krasińskiego, a my na bieżąco informujemy o kolejnych etapach, tak aby zminimalizować utrudnienia. Tam gdzie jest to możliwe, praca odbywa się na trzy zmiany i jeśli pozwoli na to pogoda, będziemy pracować także w długi weekend majowy.

Szybkie remonty dróg. Pracujemy też w weekendy!
Fot. ZIKiT

Korzystając ze zmniejszonego ruchu samochodowego, związanego z długim weekendem majowym, Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu wyremontuje fragment Alei Trzech Wieszczów. Chodzi o odcinek al. Krasińskiego, pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Dunin – Wąsowicza, a ul. Kościuszki. Roboty asfaltowe rozpoczną się wieczorem w piątek (29.04) i zakończą się we wtorek (03.05). W tym czasie wyremontowana zostanie cała szerokość jezdni. Ruch samochodowy będzie utrzymany cały czas, choć kierowcy powinni spodziewać się utrudnień w postaci zmniejszenia ilości dostępnych pasów ruchu. Za utrudnienia przepraszamy.

W ostatni etap prac weszli drogowcy na ul. Zakopiańskiej (chodzi o odcinek od ul. św. Faustyny do ul. Brożka). Teraz wszystko zależy od pogody. Jest szansa, że remont zakończy się w sobotę 1 maja, jeżeli jednak dalej będzie padać deszcz, w czasie długiego weekendu zostanie przywrócony ruch samochodowy na tym odcinku, ale po 3 maja prace będą kontynuowane.

Jeżeli chodzi o ul. Wielicką to w okresie od 30 kwietnia do 3 maja zaplanowane jest asfaltowanie odcinka między ul. Kamieńskiego, a Cmentarzem Podgórskim. W trakcie prac kierowcy będą mieli do dyspozycji jeden pas w każdym kierunku ruchu. Ostateczny termin również zależy od pogody i w przypadku obfitych opadów może się zmienić. Natomiast fragment ul. Wielickiej od ul. Dworcowej do Kamieńskiego asfaltowany będzie w któryś z kolejnych weekendów majowych. Wtedy również ruch samochodowy będzie odbywał się po jednym pasie w oba kierunki.

Przypominamy także, że trwa remont ul. Nowosądeckiej. Zakończyliśmy już prace na ul. Skotnickiej, a na ul. Brożka ruch samochodowy odbywa się bez utrudnień już od ubiegłego tygodnia (naprawiany jest jeszcze chodnik przy ul. Borsuczej). W sumie do końca maja na strategicznych arteriach w Krakowie wyremontujemy przeszło 10 km nawierzchni!

 

Tagi: ZIKiT, remonty

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków