Młynówka Królewska: odnawiamy place zabaw

Będą wyłożone bezpieczną nawierzchnią poliuretanową, zyskają zadaszone piaskownice oraz uzupełnione zostaną o brakujące urządzenia zabawowe. ZIKiT właśnie ogłosił przetarg na rewitalizację czterech placów zabaw, które w budżecie obywatelskim 2014 wskazali mieszkańcy. Są przestarzałe i wymagają modernizacji. Prace zakończą się w tym roku.

Młynówka Królewska: odnawiamy place zabaw
Fot. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie

Trzy place zabaw dla dzieci przy Parku Młynówka Królewska (w rejonie ul. Grottgera, ul. Racławickiej, Mazowieckiej/Kmieciej) oraz w parku im. Wincentego á Paulo mają być odnowione do 30 października 2016 r. Wcześniej, bo do 29 sierpnia, wykonawca przedstawi projekt.

Na istniejących już placach zabaw trzeba uporządkować teren, przygotować podłoże pod kolorową nawierzchnię (w parku im. Wincentego á Paulo jest już poliuretanowy podkład, ale w niektórych miejscach uszkodzony), dołożyć brakujące urządzenia zabawowe (z odpowiednimi certyfikatami i atestami), zadaszone piaskownice oraz elementy małej architektury (np. ławeczki), tak aby miejsca stały się atrakcyjne dla osób w różnym wieku – także rodziców i dziadków.

Warto dodać, że w tym roku ZIKiT szykuje dla najmłodszych zupełnie nowe miejsce zabaw w rejonie ul. Meissnera, gdzie powtaje ogródek jordanowski. Otwarcie planowane jest w sierpniu. Plac zabaw zostanie wyłożony bezpieczną nawierzchnią  poliuretanową, na której będą posadowione urządzenia: integracyjny zestaw zabawowy, huśtawki wahadłowe przeznaczone dla starszych i młodszych użytkowników, huśtawka dostosowana do potrzeb niepełnosprawnych ruchowo, zjeżdżalnia z górką wspinaczkową, piramida liniowa, huśtawki sprężynowe w kształcie zwierząt, kołowrotek oraz piaskownica. Bardzo ciekawie zapowiada się także zaprojektowana zieleń. Planowane jest nasadzenie 12 drzew, 45 krzewów, ponadto  przewidziany jest zielony tunel z wierzby wiciowej, pod którym będzie można spacerować oraz pergola także obsadzona roślinnością. Cały teren ogródka zostanie ogrodzony, pojawi się oświetlenie z lampami ledowymi, ławeczki i kosze na śmieci. Koszt budowy wyniesie 647 tys. zł. 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków