Ulica Rajska podoba się przechodniom

Błoto, nierówny chodnik i parkujące samochody – tak w skrócie wyglądała ulica Rajska przed remontem. Dziś jest tam o wiele ładniej i bezpieczniej, a piesi już nie są zmuszeni przechodzić po ruchliwej jezdni. W dodatku ulica zyskała także nową, zadbaną zieleń.

Ulica Rajska podoba się przechodniom
Fot. ZIKiT

Remont zniszczonej ulicy kosztował 190 tys. zł. W ramach prac Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu wykonał chodnik (173 m kw.), krawężniki oraz postawił oświetlenie ledowe (6 latarni). Z remontu cieszą się mieszkańcy okolicy, a także studenci korzystający z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej, którzy przemierzają tę trasę czasem po kilka razy dziennie.

- Chodnik był tak nierówny, że można było skręcić nogę. Część drogi prowadziła przez błoto, a wtedy pozostawało tylko przejście obok jadących aut. Teraz jest o niebo lepiej – mówi Anna, studentka III roku UJ.

Ulica Rajska została odnowiona na odcinku od wejścia głównego biblioteki do ul. Karmelickiej. Dzięki temu stała się bardziej przyjazna dla pieszych i wypiękniała. Obecnie wzdłuż nowego chodnika Zarząd Zieleni Miejskiej wykonuje jeszcze prace związane z zagospodarowaniem zieleńców.  

 

Adres:
ul. Rajska, Kraków
mapa

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków