Komunikat archiwalny

Naprawią torowisko przy Dworcu Głównym i przy ul. Westerplatte

Uwaga kierowcy i pasażerowie KMK! W sobotę (09.04) rozpocznie się weekendowy remont torowiska na skrzyżowaniu ul. Lubicz i ul. Pawiej.  Ruch tramwajowy na skrzyżowaniu zostanie przywrócony już w poniedziałek (11.04). Wyjątkiem będzie ul. Westerplatte, gdzie zaplanowano szerszy zakres prac i tramwaje pojawią się tam dopiero 23 kwietnia.

 

Naprawią torowisko przy Dworcu Głównym i przy ul. Westerplatte
Fot. Paweł Krawczyk/krakow.pl

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu przygotowuje się do wiosennych napraw torowisk w centrum Krakowa. W pierwszej kolejności tory zregenerowane zostaną na jednym z ważniejszych skrzyżowań w mieście, czyli przy Dworcu Głównym. W związku z tym ruch tramwajowy zostanie wyłączony na ulicy Westerplatte, Basztowej, Pawiej i Lubicz. – Prace potrwają dwa dni i dwie noce, od 9 do 11 kwietnia – mówi Władysław Reczyński, kierownik Zespołu Infrastruktury Torowej i Energetycznej w ZIKiT. – Przy okazji poprawione zostaną fragmenty torowiska na ul. Basztowej – dodaje. W trakcie prac fachowcy ocenią czy uda im się osiągnąć zakładane rezultaty w jeden weekend, jeżeli nie to do podobnego, dwudniowego, zamknięcia torów dojdzie jeszcze raz w najbliższej przyszłości.

Robotnicy opuszczą skrzyżowanie w nocy z niedzieli na poniedziałek (10/11.04). Nie oznacza to jednak, że w tym rejonie skończą się wszystkie utrudnienia. Prace wciąż będą trwały na ul. Westerplatte. – To torowisko będzie przechodzić naprawę w szerszym zakresie. Wymienione zostaną nie tylko szyny i podkłady, na których są położone, ale również asfalt – wymienia Reczyński. Dlatego remont potrwa dwa tygodnie, a ruch tramwajowy na ul. Westerplatte zostanie przywrócony w sobotę 23 kwietnia.

Dokładne informacje o funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie w trakcie remontów znaleźć można na portalu www.kmkrakow.pl

Pasażerowie o zmianach tras ich środków komunikacji poinformowani zostaną również komunikatami na przystankach i tablicach informacji pasażerskiej. Za utrudnienia przepraszamy.

Adres:
ul. Westerplatte, Kraków

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Piotr Hamarnik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków