Nowe chodniki na wiosnę

Wraz z wiosną ruszyliśmy z remontami krakowskich ulic i chodników. Sprawdźcie, gdzie już w kwietniu będzie można bardziej bezpiecznie i komfortowo poruszać się po mieście. A może sami zauważyliście, że na Waszej ulicy konieczny jest remont? Na wszystkie uwagi czekamy pod numerem telefonu 12 616 75 55.

Nowe chodniki na wiosnę
Fot. ZIKiT

Już 5 kwietnia zakończą się prace na ul. Miechowity, gdzie naprawiamy chodnik od numeru 3 do 10 (250 m kw.).  Do 15 kwietnia potrwa natomiast remont na ul. Zamoyskiego (tędy przebiega m.in. codzienna trasa dla podgórskich przedszkolaków) oraz na ul. Piastowskiej i Reymonta. Przypominamy, że na tych dwóch ostatnich ulicach, zakres prac obejmuje także naprawę nawierzchni jezdni. Roboty brukarskie potrwają do około 20 maja, w następnej kolejności zostanie wymieniony asfalt. Kierowcy skarżyli się na zły stan drogi, ale po remoncie zadowoleni będą także piesi.

23 kwietnia zakończą się prace na al. Pokoju (chodnik od ul. Lema do stacji Shell), na którym skorzystają nie tylko piesi, ale też rowerzyści. Na tym chodniku dopuszczony jest ruch rowerowy, a nawierzchnia była już bardzo zniszczona.

Kolejne remonty chodników trwają obecnie na ul. Przegon (chodnik na całej długości) – do 23 marca; ul. Łokietka (odcinek od ul. Gaik do Maciejkowej i od Lnianej do Na Zielonki) –  do 30 kwietnia; ul. Mackiewicza, chodnik przy nr 15 – 1 000 m kw. także do 30 kwietnia i na ul. Kluczborskiej, 240 m kw.  – prace potrwają do 31 marca.

Za wszystkie utrudnienia przepraszamy! Dokładamy wszelkich starań, żeby remonty były jak najmniej uciążliwe i aby ich efekty były widoczne jak najszybciej!

 

Tagi: ZIKiT, remonty

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków