ZIKiT: skontaktuj się z nami przez Internet!

Chcesz wiedzieć na jakim etapie jest Twoja urzędowa sprawa? Dowiedzieć się czegoś więcej o inwestycji czy remoncie w Twojej dzielnicy? Masz uwagi dotyczące działalności ZIKiT-u? Skontaktuj się z nami przez Internet, a uzyskasz informację szybko i bez wychodzenia z domu. W ubiegłym roku z tej możliwości skorzystało 6,5 tysiąca osób.

ZIKiT: skontaktuj się z nami przez Internet!
Fot. ZIKiT

Kontakt z nami jest możliwy na dwa sposoby. Można wysłać wiadomość na adres: sekretariat@zikit.krakow.pl  lub poprzez Elektroniczną Platformę Usług Administracji Publicznej , czyli e-PUAP, która służy do komunikacji mieszkańców z dowolnym urzędem w Polsce (ZOBACZ). Warto jednak pamiętać, że ta pierwsza możliwość (kontakt mailowy) nie ma statusu oficjalnego dokumentu i urzędnik ma obowiązek wysłania odpowiedzi do 30 dni. Natomiast w przypadku zgłoszenia na e-PUAP, każde pismo zyskuje moc dokumentu.

Przypominamy także, że bez wychodzenia z domu, można sprawdzić na jakim etapie jest nasza sprawa, którą prowadzi ZIKiT. Wystarczy wejść na stronę www.zikit.krakow.pl, a następnie do zakładki „sprawy urzędowe” i „sprawdź stan sprawy”. Do takiego monitoringu konieczna jest znajomość numeru sprawy, który otrzymujemy przy złożeniu pisma na dziennik podawczy. Jeżeli składamy pismo na dziennik podawczy drogą elektroniczną i zgłosimy, że potrzebny jest nasz numer identyfikacyjny, to takie dane zostaną wysłane na naszego maila.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków