Harmonogram remontów nakładkowych w Podgórzu: Nowosądecka, Brożka, Zakopiańska

Zgodnie z zapowiedziami przedstawiamy plan pracy przy nakładkach drogowych w Podgórzu. Jest on dostosowany do sytuacji drogowej w mieście, a szczególnie do utrudnień związanych z budową łącznicy PKP. Uległy zmianie terminy remontów zleconych przez ZIKiT, jak również sposób ich wykonania – jeszcze więcej prac będzie realizowanych nocami i w weekendy. Informacje dla mieszkańców przekazujemy całą dobę pod numerem telefonu 12 616 75 55 oraz na stronie internetowej www.zikit.krakow.pl.

Harmonogram remontów nakładkowych w Podgórzu: Nowosądecka, Brożka, Zakopiańska
Fot. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie

Dziś (piątek, 18 marca) o godz. 18.00 rusza remont na ul. Nowosądeckiej, natomiast w sobotę (19 marca) – ul. Brożka.

- Mamy świadomość, że w połowie kwietnia inwestycja PKP spowoduje kolejne utrudnienia dla kierowców, dlatego z podgórskimi nakładkami musimy zdążyć jak najszybciej – mówi Andrzej Olewicz, zastępca dyrektora Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

- Korzystając z wieloletniego doświadczenia, zrobimy wszystko, co tylko możliwe, żeby utrudnienia dla kierowców były jak najmniejsze – zapowiada Michał Sarańczak dyrektor z prowadzącej pracę firmy Berger Bau Polska Sp. z o.o.

Ulica Nowosądecka (od ul. Łużyckiej do ul. Na Kozłówce – jezdnia południowa)

Remont rusza dziś (piątek, 18 marca) o godz. 18.00. Między godz. 18- 20 rozpocznie się frezowanie południowej nitki ulicy, prowadzącej do ul. Na Kozłówce.  Wszystkie główne prace na Nowosądeckiej potrwają do 22 marca, ale przez cały ten czas, kierowcy będą mieli dostępny jeden pas ruchu na jezdni południowej w kierunku ul. Wielickiej. Na jezdni północnej ruch będzie odbywał się bez utrudnień.

Między 23 marca a 18 kwietnia wykonywane będą roboty brukarskie, które spowodują lokalne zawężenie ulicy. Natomiast od 18 kwietnia rozpoczną się prace nawierzchniowe na jezdni północnej (frezowanie i układanie dolnych warstw bitumicznych). Ruch zostanie utrzymany na jednym pasie. Na początku maja, przez około trzy dni, zostanie wykonana warstwa ścieralna na obu jezdniach oraz skrzyżowaniach i wtedy mogą zostać wytyczone objazdy, które zapowiemy z wyprzedzeniem.

Ulica Brożka

W sobotę (19 marca) po godz. 20 rozpocznie się remont nakładkowy ul. Brożka. Drogowcy zajmą po jednym pasie w każdym kierunku. Prace potrwają do niedzieli wieczorem. W poniedziałek (21 marca), i wtorek (22 marca) wystąpią lokalne utrudnienia na drodze. Najbardziej uciążliwe prace zaplanowane są na środę w nocy, kiedy kładziona będzie warstwa wyrównawcza.

W czwartek i piątek – remont zostanie zatrzymany ze względu na ruch przedświąteczny. Drogowcy wznowią prace we wtorek 29 marca, kiedy w godzinach późnowieczornych i nocnych (po godz. 20) zaplanowane jest wykonanie kolejnej warstwy bitumicznej. Później będą to głównie roboty brukarskie, które spowodują lokalne utrudnienia, aż do połowy kwietnia, gdy zostanie ułożona ostatnia warstwa nawierzchni bitumicznej.

Ulica Zakopiańska

Remont rozpocznie się 5 kwietnia i prawdopodobnie potrwa miesiąc. O szczegółach poinformujemy wkrótce.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków