Pierwsze inwestycje 2016

W przyszłym tygodniu rozpoczną się pierwsze naprawy ulic w Krakowie, ale ze względu na sprzyjającą pogodę, ZIKiT rozpoczął już część inwestycji, takich jak np.  budowa nowych dróg, chodników, oświetlenia na Bulwarach Wiślanych oraz integracyjnego ogródka jordanowskiego przy ul. Meissnera.

Pierwsze inwestycje 2016
Fot. ZIKiT

Od tygodnia trwają prace drogowe na ul. Siewnej (wcześniej zbudowano tutaj kanalizację i podłączono media), na odcinku od al. 29 Listopada do ul. Bociana/Jabłonna. Obecnie trwają roboty brukarskie i budowa chodników. Koniec przewidziany jest na lipiec 2017 r., a koszt inwestycji wynosi 2 mln 346 tys. zł.

Znacznie wcześniej planowane jest zakończenie budowy oświetlenia na Bulwarach Wiślanych – do kwietnia 2016 r. Zadanie kontynuowane jest od ubiegłego roku, a w sumie całość kosztować będzie 1 mln 986 tys. zł. Obecnie wykonawca układa podziemne okablowanie. Kończy się także remont Rynku Podgórskiego, konieczne jest jeszcze położenie nawierzchni pod usuniętym kioskiem. Cała przebudowa rynku kosztować będzie 7 mln 400 tys. zł.

Do 31 lipca 2016 r. będą prowadzone prace przy ul. Lubockiej (7 mln zł), gdzie obecnie budowane jest odwodnienie i wymiana konstrukcji nawierzchni. Także do końca lipca tego roku potrwa budowa ogródka jordanowskiego przy ul. Meissnera/Ślicznej, który będzie dostępny również dla dzieci niepełnosprawnych. Aktualnie trwa budowa alejki prowadzącej do ogródka. Koszt tej inwestycji to 647 tys. zł.

We wrześniu 2016 r. planowane jest zakończenie inwestycji: budowa połączenia ul. Ostatnia/Mogilska, która kosztować będzie 1 mln 980 tys. zł.

Obecnie trwają także prace na ul. Lubostroń (przebudowa drogi wraz z kanalizacją, wymiana nawierzchni i chodników) – koszt: 3 mln 911 tys. zł oraz na ul. Szymanowskiego (przebudowa drogi i nowa kanalizacja) – 1.426 mln zł. Obie ulice będą gotowe w listopadzie 2017 r.

Natomiast do stycznia 2018 r. planowane jest zakończenie przebudowy drogi na ul. Reduta i przepustu nad potokiem Rozrywka (11 mln 679 zł). Potok wcześniej wylewał i utrudniał życie okolicznym mieszkańcom.

 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków