Komunikat archiwalny

Od soboty zamknięcie estakady nad ulicą Wielicką

To ważna informacja dla kierowców, którzy podróżują w tej części Krakowa. Już w sobotę rusza kolejny etap budowy łącznicy kolejowej, inwestycji PKP PLK, który znacząco wpłynie na ruch samochodowy w rejonie skrzyżowania ul. Wielickiej, Powstańców Wielkopolskich, Limanowskiego i al. Powstańców Śląskich. Dla pasażerów komunikacji miejskiej przewidziane są ułatwienia, dlatego jeszcze raz warto rozważyć, czy w tym newralgicznym okresie nie przesiąść się na tramwaj lub autobus.

 

Od soboty zamknięcie estakady nad ulicą Wielicką
Fot. PKP PLK

W sobotę 12 marca zostanie zamknięta Estakada im. Obrońców Lwowa (nad ul. Wielicką) oraz zamknięty będzie lewoskręt z ul. Powstańców Śląskich w ul. Limanowskiego. Estakada umożliwia przejazd z rejonu Łagiewnik w stronę Nowej Huty, z pominięciem skrzyżowania ul. Wielickiej, ul. Limanowskiego i al. Powstańców Śląskich. Teraz cały ruch będzie puszczony dołem (obok estakady) i jak można przewidzieć, będzie wiązał się z dłuższym czasem przejazdu niż zwykle. Estakada będzie zamknięta przez przynajmniej trzy miesiące.

Dlatego zachęcamy krakowian, aby na czas remontu wybrali komunikację miejską. Ponieważ prace nie wprowadzą utrudnień na ul. Wielickiej, tramwaje będą kursować bez zmian. Dla pasażerów autobusów zostanie natomiast wydzielony buspas (od 12 marca), który rozpocznie się przy ul. Kamieńskiego, na wysokości węzła nad al. Powstańców Śląskich.

Budowa łącznicy kolejowej Kraków Zabłocie – Kraków Krzemionki będzie trudnym okresem, ale też przyniesie wymierne korzyści dla pasażerów. Dzięki niej zostanie skrócony czas przejazdu z Krakowa do Zakopanego i ze Skawiny do Krakowa o około 15 minut. Ponadto przyczyni się do powstania kolejnego odcinka Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej (do stacji w Skawinie), która zdecydowanie szybciej dowiezie podróżujących do centrum Krakowa, niż np. samochód i przyczyni się do odkorkowania tej części miasta. W ramach inwestycji zbudowane zostaną także dwie stacje kolejowe – na Zabłociu i Krzemionkach. Przystanek Krzemionki będzie usytuowany blisko ul. Wielickiej, tak aby umożliwić szybką i bezpieczną przesiadkę.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe