Ruszają remonty nakładkowe

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu informuje, że w przyszłym tygodniu rozpoczną się remonty nakładkowe ważnych arterii na południu Krakowa. Robotnicy będą wymieniać asfalt przy ul. Brożka, Nowosądeckiej, Zakopiańskiej i Skotnickiej.

Ruszają remonty nakładkowe
Fot. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie

Na ul. Brożka pierwsze prace rozpoczną się w poniedziałek (14.03), będą to roboty brukarskie. Drogowcy w pierwszej kolejności zajmą się poprawianiem krawężników, przy których należy się spodziewać miejscowych zwężeń jezdni. W początkowym etapie remontu dostępna ilość pasów ruchu nie będzie zmieniana. O większych wyłączeniach jezdni będziemy informować w przyszłości.

Również na ul. Nowosądeckiej (odcinek od ul. Łużyckiej do ul. Na Kozłówce) prace wystartują w poniedziałek i będą skupiać się przy krawędzi jezdni. Zamknięcia drogi należy spodziewać się dopiero przy układaniu mas bitumicznych, o dokładnym terminie i wyznaczonych objazdach będziemy informować oddzielnie.

Inny charakter będą miały prace przy ul. Skotnickiej (odcinek od ul. Baczyńskiego do autostrady A4). W tym przypadku drogowcy frezować będą, po kolei, niewielkie fragmenty drogi. Zwężenia będą występować tylko miejscowo. Dopiero podczas układania asfaltu jezdnia będzie zamykana połówkami, a ruch będzie się odbywał wahadłowo. O dokładnej dacie układania mas bitumicznych poinformujemy oddzielnym komunikatem.

Z kolei roboty przy ul. Zakopiańskiej (odcinek od ul. Brożka do ul. Kościuszkowców) rozpoczną się w środę (16.03). W tym wypadku równolegle ruszą prace brukarskie i asfaltowe. Oznacza to, że droga wyłączana będzie połówkami, a ruch samochodowy odbywał się będzie dwukierunkowo po drugiej, wolnej od robót, jezdni. W tym wypadku od razu należy spodziewać się zwężeń do jednego pasa w każdym z kierunków.

W każdym z tych przypadków ZIKiT poinformował wykonawców, by tak planowali prace, żeby najbardziej uciążliwe etapy robót wykonywane były poza godzinami szczytu, nocami i w weekendy. Za utrudnienia przepraszamy.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Piotr Hamarnik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków