Informacja o budżecie obywatelskim w galeriach handlowych

Przez cztery dni marca inspektorzy Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu będą udzielać mieszkańcom informacji na temat budżetu obywatelskiego. Punkty informacyjne znajdą się w galeriach handlowych. Przypominamy, że trwa właśnie trzecia edycja projektu. Przez cały marzec można składać propozycje zadań.

Informacja o budżecie obywatelskim w galeriach handlowych
Fot. ZIKiT

Każdy kto chce się dowiedzieć jak złożyć wniosek lub skonsultować swój pomysł z urzędnikiem, powinien zajrzeć 3 lub 7 marca do Centrum Handlowego M1, 10 marca do Galerii Bonarka lub 17 marca do Galerii Bronowice. Tam w godzinach 16-20.00 będą dyżurować inspektorzy ZIKiT. Mogą pomóc np. pomóc oszacować koszty inwestycji drogowej czy remontu lub doradzić czy zadanie jest możliwe do realizacji. Podobne dyżury będą pełnić także inne miejskie wydziały i jednostki w okresie od 1 do 20 marca.

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu był w pierwszej edycji budżetu obywatelskiego największym realizatorem zadań wybranych przez mieszkańców. Do tej pory zrealizował 23 zadania. O podsumowaniu ZIKIT I edycji można przeczytać TUTAJ

Przypominamy, że w tym roku na zadania ogólnomiejskie w ramach budżetu obywatelskiego przeznaczonych jest 8,5 mln zł. Kwoty na zadania dzielnicowe wyznaczyły Rady Dzielnic. Do końca maja potrwa ocena formalno-prawna zgłoszonych projektów. Natomiast od 18 do 30 czerwca krakowianie będą mogli głosować na najlepsze pomysły.

Więcej informacji o budżecie obywatelskim: http://www.krakow.pl/budzet

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków