Odwadnianie przejść podziemych

Trwają prace odwodnieniowe w przejściu podziemnym pod ul. Zakopiańską, w pobliżu pętli autobusowej Borek Fałęcki. Wcześniej tunel po każdym większym deszczu zalewałała woda. Taka sytuacja zdarzała się nawet kilka razy dziennie.

Odwadnianie przejść podziemych
Fot. ZIKiT

Dlatego Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu zlecił wymianę i naprawę rur odwodnieniowych. Prace rozpoczęły się w tym tygodniu i mają zakończyć się do 15 marca. Ich koszt to 75 tysięcy złotych.

Od przyszłego tygodnia planowany jest podobny remont w przejściu podziemnym pod ul. Wielicką (przy stacji benzynowej Arge). Okoliczni mieszkańcy zgłaszali w ubiegłym tygodniu, że przejściu pojawiają się kałuże.

Przypominamy także, że remont ale już w innym zakresie, przeprowadzany jest teraz w przejściu podziemnym przy ul. Wielickiej/Wlotowej. Trwa wymiana płytek ceramicznych, naprawa murów przyschodowych. Zostaną naprawione klawiszujące stopnie.

Także w tym roku odnowione zostanie przejście podziemne w ciągu ul. Faustyny, gdzie zostaną pomalowane ściany przyschodowe i pilastry w przejściu. Prace mają zakończyć się przed Świętem Bożego Miłosierdzia (3 kwietnia). Natomiast do końca maja planowana jest wymiana sufitu podwieszonego, który został uszkodzony przez wandali, w przejściu podziemnym pod aleją Krasińskiego.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków