Pochylnia przy ul. Konopnickiej

Budowa pochylni dla osób niepełnosprawnych przy przejściu przy ul. Konopnickiej (po stronie dawnego Hotelu Forum) coraz bliższa realizacji. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu rozstrzygnął przetarg na wykonawcę dokumentacji tego zadania. Pochylnia ma powstać w tym roku i będzie kosztować ok. 200 tysięcy złotych.

Pochylnia przy ul. Konopnickiej
Fot. ZIKiT

Obecnie osoby, które mają problem z pokonywaniem wysokich schodów, muszą nadrabiać kawałek drogi, żeby dostać się na przystanek autobusowy. To dotyczy niepełnosprawnych, seniorów, rodziców z wózkami oraz opiekunów dzieci, które uczęszczają do pobliskiego przedszkola integracyjnego przy ul. Ludwinowskiej.  O budowę pochylni wnioskowali także radni dzielnicy.

ZIKiT planuje także likwidację barier architektonicznych m.in. w rejonie al. Dygasińskiego. Tu na odcinku od ul. Prostej do Bieżanowskiej przebudowany zostanie ciąg pieszo-rowerowy, a w kierunku ul. Libery zostanie wykonana pochylnia przy schodach. Do marca planowane jest opracowanie dokumentacji projektowej (ok. 100 tys. zł)

W tegorocznym budżecie zarezerwowanych jest także 100 tys. zł na opracowanie dokumentacji budowy dwóch wind w przejściu podziemnym przy DH Jubilat. Budowa przewidziana jest w 2018 r.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków