Mapa inwestycji z nowymi funkcjami

Od początku lutego testujemy na naszej stronie internetowej mapę inwestycji – nowe narzędzie informacyjne, z którego można się dowiedzieć o inwestycjach prowadzonych w 2016 roku przez Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu. Zgodnie z sugestiami internautów, wprowadzamy kolejne ulepszenia.

Mapa inwestycji z nowymi funkcjami
Fot. ZIKiT

Jednym z nich są "żółte kropki", pod którymi znajdują się inwestycje prowadzone przez deweloperów w ramach umów zawartych z Zarządem Infrastruktury Komunalnej i Transportu, na podstawie artykułu 16. Ustawy o drogach publicznych. Inwestorzy coraz częściej podejmują się budowy lub przebudowy dróg publicznych, które mają usprawnić ruch w rejonie budowanego przez nich obiektu. Rocznie ZIKiT zawiera 200 takich umów. Więcej o tym temacie: http://kzdwk.home.pl/zikit/aktualnosci/6144-2015-10-21-09-14-45

Także na wniosek mieszkańców, na testowanej mapie - dla inwestycji rowerowych i torowych punkty zostaną zastąpione liniami. Zmieniony też został podkład mapy na bardziej szczegółowy. Przypominamy, że na mapie inwestycje zostały podzielone w zależności od zakresu zadań na: drogowe (kolor czerwony), rowerowe (niebieski), komunikacji miejskiej (zielone), pozostałe (kolor fioletowy) i teraz deweloperskie (żółte).

Uwagi do wersji testowej można zgłaszać pisząc na adres: kontakt@zikit.krakow.pl. Mapa jest dostępna TUTAJ

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków