Testujemy mapę inwestycji

Jesteś ciekawy, które ulice zostaną przebudowane w Twojej okolicy? Gdzie i kiedy powstaną parkingi albo nowe ścieżki rowerowe? Na jakim etapie jest budowa nowej drogi czy linii tramwajowej? Teraz wszystko na bieżąco można będzie znaleźć na stronie internetowej ZIKiT dzięki nowej MAPIE inwestycji.

Testujemy mapę inwestycji
Fot. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie

Mapa jest przejrzysta i prosta w obsłudze. Znajdują się na niej kolorowe punkty, do których przypisane są inwestycje, np. drogowe zaznaczone na czerwono, rowerowe na niebiesko, związane z komunikacją miejską na zielono. Po kliknięciu w wybrany punkt, ukazuje się krótki opis zakresu prac i na jakim są etapie zaawansowania. Inwestycję, która nas interesuje, można też odnaleźć wpisując nazwę ulicy lub typ zadania do wyszukiwarki.

Nowe narzędzie informacyjne dla krakowian zostało uruchomione przez ZIKiT z początkiem lutego. Uwagi do wersji testowej można zgłaszać pisząc na adres: kontakt@zikit.krakow.pl

Przypominamy, że na naszej stronie działa także mapa utrudnień drogowych, która zawiera bieżące informacje o miejscach remontów i utrudnieniach dla kierowców. Narzędzie to działa od kilku lat i cieszy się sporym zainteresowaniem wśród internautów, stąd pojawił się pomysł na kolejną mapę informacyjną dla krakowian.

Listę aktulanie prowadzonych w Krakowie prac drogowych można także znaleźć w zakładce „Bieżące utrzymanie"

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków