Patrol ZIKiT-u uratował chorego

Wczoraj inspektorzy Zespołu Kontroli ZIKiT w trakcie przeprowadzania rutynowego patrolu w okolicach Placu Nowego, przy zjeździe w ul. Estery, dostrzegli leżącego na chodniku człowieka. Na szczęście zdążyli udzielić mu pomocy.

Patrol ZIKiT-u uratował chorego
Fot. ZIKiT

Pomimo obecności wielu przechodniów w tym stosunkowo ruchliwym miejscu, nikt nie zainteresował się leżącym człowiekiem. Pracownicy ZIKiT zatrzymali samochód i zabezpieczyli miejsce, m. in. poprzez włączenie sygnalizacji pojazdu służbowego. 


- W dalszej kolejności szukaliśmy kontaktu z leżącą osobą, żeby dowiedzieć się więcej szczegółów jego upadku. Zgodnie z wyjaśnieniami mężczyzny miał on problemy z zastawką serca, co spowodowało upadek i niemożności podniesienia się o własnych siłach – opisuje Zbigniew Kielbratowski z ZIKiT-u. 


Przypadek okazał się na tyle poważny, że wezwano karetkę. Uczestnicy patrolu oczekiwali z poszkodowanym na pojawienie się pojazdu ratownictwa medycznego. Wyjaśnienia interweniującego zespołu ratowniczego sugerują, iż gdyby nie wezwanie pomocy oraz zabezpieczenie miejsca upadku, mogłoby dojść do znacznie poważniejszych konsekwencji upadku spowodowanego problemami z układem krążenia.
 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków