27 nowych nakładek

Powoli zbliża się sezon wiosennych remontów dróg. Gdy tylko pozwoli na to aura drogowcy zabiorą się za naprawy najbardziej zniszczonych zimą fragmentów jezdni. W tym samym czasie urzędnicy Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu zajmą się wyłonieniem w przetargach wykonawców tzw. remontów nakładkowych. Pracy jest dużo, bo do wymiany asfaltu w roku 2016 zakwalifikowano aż 27 fragmentów krakowskich dróg.

27 nowych nakładek
Fot. Zarząd dróg Miasta Krakowa


Pierwszy konkurs został już ogłoszony. Chodzi o remont ul. Skotnickiej, Zakopiańskiej, Nowosądeckiej i Brożka. Te arterie będą intensywnie wykorzystywane podczas Światowych Dni Młodzieży. Takich ulic jest więcej, w planach ZIKiT są remonty fragmentów ul. Opolskiej, Jasnogórskiej czy Olszanickiej. Do końca lutego mają być ogłoszone wszystkie przetargi. Po ich rozstrzygnięciu i wyłonieniu wykonawców sporządzone zostaną szczegółowe harmonogramy realizacji robót. Będą one dobierane w ten sposób, by główne prace zostały zakończone w ostatnich dniach czerwca.

Do remontów zakwalifikowane zostały przede wszystkim ulice, które służyć będą do obsługi wzmożonego ruchu, przewidywanego w trakcie ŚDM. Dodatkowo ZIKiT będzie kontynuował wymianę nawierzchni na ciągach komunikacyjnych, na których już takie prace były prowadzone w poprzednich latach. Dla przykładu nowy asfalt pojawi się na ul. Nawojki, pomiędzy al. Kijowską a ul. Piastowską, oznacza to, że równą nawierzchnię będzie miał cały ciąg od Alei Trzech Wieszczów do al. Armii Krajowej. Dokończony także będzie prowadzony w zeszłym roku remont al. Focha.

Najbardziej zniszczone fragmenty zostaną wyremontowane na ul. Opolskiej, Królowej Jadwigi, Jasnogórskiej, Junackiej, Pasternik i Olszanickiej. Natomiast w całości asfalt zostanie wymieniony m.in. na takich ulicach jak: ul. Weissa, Reymonta, Nawojki, Wielicka (od ul. Malborskiej do ul. Dworcowej), Wiślicka, Heltmana (od ul. Kamieńskiego do ul. Jerozolimskiej), Piastowska oraz al. Kijowska (od ul. Lea do ul. Królewskiej).
 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Piotr Hamarnik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków