Remonty w przejściach podziemnych

W tym roku planowane są drobne remonty w przejściach podziemnych. Podajemy lokalizacje, w których będą prowadzone prace.

Remonty w przejściach podziemnych
Fot. ZIKiT

Trwa drugi etap prac w przejściu podziemnym Wielicka-Wlotowa, które rozpoczęły się w ubiegłym roku i są kontynuowane. Zakres remontu w 2016 r. obejmuje wymianę płytek ceramicznych na ścianach, naprawę murów przyschodowych oraz wykonanie nakryw na murach w celu zabezpieczenia nowej okładziny z płytek przed zniszczeniem przez wodę opadową. Zostaną również naprawione klawiszujące granitowe stopnie schodów. O  remont przejścia wnioskowali mieszkańcy i radni dzielnicy. Prace zakończą się w marcu i nie spowodują większych utrudnień dla użytkowników – przejście będzie cały czas otwarte.

Także w tym roku odnowione zostanie przejście podziemne w ciągu ul. Faustyny, gdzie zostaną pomalowane ściany przyschodowe i pilastry w przejściu. Prace mają zakończyć się przed Świętem Bożego Miłosierdzia (3 kwietnia).

Natomiast do końca maja planowane jest przeprowadzenie prac w przejściu podziemnym w rejonie ul. Morawskiego (pod aleją Krasińskiego). Tu konieczna jest wymiana sufitu podwieszonego, który został uszkodzony przez wandali. W tym roku zostanie także wykonany projekt dwóch wind, które mają umożliwić pokonanie tego przejścia osobom niepełnosprawnym. Zerezerowanych jest 100 tys. zł na ten cel, a realizacja zaplanowana na 2017 r.

 

 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Piotr Hamarnik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków