Komunikat archiwalny

Jak dojechać na mistrzostwa w TAURON Arenie Kraków?

Kibice, którzy czekają na Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn w TAURON Arenie Kraków, mogą być spokojni o dojazd na mecze. Są przygotowane rezerwy taborowe tramwajów, a specjalne autobusy będą przywozić i odwozić pasażerów z parkingu przy Muzeum Lotnictwa. Ponadto osoby posiadające bilet na mecz, będą mogły w ten dzień bezpłatnie korzystać z pojazdów Komunikacji Miejskiej w Krakowie.

Jak dojechać na mistrzostwa w TAURON Arenie Kraków?
Fot. ARM S.A.

Wzmocnioną ofertę przewozową na czas mistrzostw (15-31 stycznia 2016 r.) opracował Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu. W dni, w które będą trwały rozgrywki, w rezerwie czekać będzie 8 pociągów tramwajowych, które zostaną wysłane na trasę w miarę występujących potrzeb pasażerskich.

- Przy obiekcie będą obecni inspektorzy, którzy na bieżąco na miejscu oceniać będą sytuację. Rezerwowe pociągi tramwajowe, rozlokowane w kluczowych punktach sieci, skierowane zostaną do ruchu w ciągu kilku minut od wystąpienia zapotrzebowania – mówi Piotr Dera z ZIKiT.


Dodatkowo, uruchomiony zostanie specjalny autobus dowozowy, który zapewni połączenie na trasie: parking przy Muzeum Lotnictwa w Parku Lotników -TAURON Arena Kraków. Przy Arenie dostępne będzie tylko około 200-250 miejsc parkingowych. Pozostali kierowcy będą mogli zostawić auto pod muzeum i dojechać na imprezę specjalnie podstawionym autobusem. To samo dotyczy drogi powrotnej.


Informacje o rozkładach jazdy komunikacji miejskiej są dostępne na stronie: rozklady.mpk.krakow.pl. Informacje o możliwych utrudnieniach w ruchu są dostępne na stronie: www.zikit.krakow.pl i www.kmkrakow.pl.


Zachęcamy wszystkich kibiców do wybrania komunikacji tramwajowej w trakcie dojazdu lub powrotu z meczu. Przypominamy, że na przystanku: TAURON Arena Kraków/ al. Pokoju NŻ zatrzymują się linie tramwajowe nr: 1, 14, 22
Natomiast na przystanku: Wieczysta (w ciągu ul. Mogilskiej/al. Jana Pawła II) zatrzymują się linie tramwajowe nr: 4, 5, 9, 10, 52.


W dniach 15, 17, 19, 21, 23 i 25 stycznia rezerwowe tramwaje będą wykorzystywane w godz. 16:00-23:00; 27 stycznia w godz. 14;00-23:00; 29 stycznia w godz. 16:30-23:30; 31 stycznia w godz. 13:00-20:00.

Warto dodać, że w gablotach około 15 kluczowych przystanków umieszczone zostaną informacje jak dojechać do TAURON Areny Kraków. Takie wskazówki będą także wyświetlane na tablicach informacji pasażerskich na przystankach KMK Kraków.


Jak dojechać do TAURON Areny Kraków z dworca kolejowego?
Na przystanku Dworzec Główny zatrzymują się linie tramwajowe nr: 4, 10, 14, 52, 62, 64 i autobusy: 124, 424.
Na przystanku Dworzec Główny Tunel zatrzymuje się linia tramwajowa nr 5.


Jak dojechać do centrum miasta z lotniska?
Z przystanku autobusowego Kraków Airport do centrum miasta (przystanek końcowy: Dworzec Główny Wschód) kursują autobusy nr 208, 292, 902 (nocny). Są to linie aglomeracyjne.
Ze stacji Kraków Lotnisko na stację Kraków Główny kursuje pociąg obsługiwany przez Koleje Małopolskie Sp. z o.o. Dodatkowe informacje o rozkładzie jazdy są dostępne na stronie: http://www.malopolskiekoleje.pl/index.php/2015-08-16-20-00-10/krakow-airport-krakow-glowny

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Piotr Hamarnik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków