Ogólne

Przetarg na remonty kapliczek

Dwa krzyże przydrożne i pięć kapliczek, czyli w sumie 7 obiektów zabytkowych, będących w gestii Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu, zostanie odnowionych w tym roku. Właśnie ogłoszono przetarg na wykonawcę prac. Remonty mają zakończyć się do 31 października.

Ulica Rajska podoba się przechodniom

Błoto, nierówny chodnik i parkujące samochody – tak w skrócie wyglądała ulica Rajska przed remontem. Dziś jest tam o wiele ładniej i bezpieczniej, a piesi już nie są zmuszeni przechodzić po ruchliwej jezdni. W dodatku ulica zyskała także nową, zadbaną zieleń.

Dobre maniery w tramwaju i autobusie

Mieszkańcy Krakowa podróżujący komunikacją miejską od dawna zgłaszają nam swoje uwagi i spostrzeżenia dotyczące drażniących nawyków innych pasażerów, które obserwują podczas podróży. Ponad rok temu zainspirowało nas to do stworzenia pierwszego spotu „Weźże gadaj ciszej”, którego tematem były głośne rozmowy przez telefony komórkowe. Krakowianie skarżyli się nie tylko na głośne rozmowy, ale również na samą ich treść oraz sposób wypowiadania się. Nasz spot pokazywał, że takie zachowanie może przeszkadzać innym pasażerom, a niektórych wręcz irytuje. Dobra prasa i przychylność odbiorców zmotywowały nas do pójścia o krok dalej i stworzenia dwóch kolejnych spotów, zwracających uwagę na savoir-vivre w komunikacji miejskiej.

Jak zaoszczędzić w komunikacji miejskiej?

Czy zdążę dojechać w 20 minut na najtańszym bilecie? – zastanawiają się początkujący użytkownicy komunikacji miejskiej , którzy szukają oszczędności. Zamiast dokładać sobie nerwów, zachęcamy do zakupu biletu okresowego, który jest tańszy i bardziej praktyczny niż bilety do kasowania . Nie macie czasu na przeliczanie różnic w kosztach? Zrobiliśmy to za Was.

Kładka i estakada na niebiesko

W sobotę 2 kwietnia przypada Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie, ustanowiony w 2007 roku na znak solidarności z osobami autystycznymi i ich rodzinami. Z tego powodu Kładka Bernatka łącząca Kazimierz z Podgórzem oraz Estakada Lipska-Wielicka – zostaną oświetlone na niebiesko.

Jaśniej, taniej… SOWA

W ostatnich dwóch miesiącach ubiegłego roku (listopadzie i grudniu 2015) Kraków zaoszczędził prawie 200 tysięcy złotych na oświetleniu ulicznym, które wymieniono w ramach programu SOWA. Planowane roczne oszczędności, z uwzględnieniem konserwacji, mają wynieść ponad milion złotych. Jak na razie wszystko wskazuje na to, że tak będzie.

Z wizytą u kontrolerów

Od 1 lutego w Krakowie zmieniła się firma prowadząca kontrolę biletów w pojazdach komunikacji miejskiej oraz miejsce, w którym znajduje się punkt obsługi pasażera. Od dwóch miesięcy reklamacje i opłaty można składać przy ul. Wileńskiej 2 A. Także tutaj każdego dnia rozpoczynają i kończą pracę krakowscy kontrolerzy.

Komunikacją miejską za darmo z legitymacją szkoły podstawowej

Od nowego roku szkolnego, czyli od 1 września 2016, uczniowie krakowskich szkół podstawowych będą jeździć za darmo autobusami i tramwajami. Aby skorzystać z tego uprawnienia, wystarczy mieć przy sobie ważną legitymację, wystawioną przez którąś z krakowskich szkół podstawowych.

Budujemy ogródek z zielonym tunelem

Po jednej stronie kolorowy plac zabaw, a po drugiej – teren zielony – tak w skrócie zapowiada się nowy ogródek jordanowski, który Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu buduje w rejonie ul. Meissnera i ul. Ślicznej.

Nowe chodniki na wiosnę

Wraz z wiosną ruszyliśmy z remontami krakowskich ulic i chodników. Sprawdźcie, gdzie już w kwietniu będzie można bardziej bezpiecznie i komfortowo poruszać się po mieście. A może sami zauważyliście, że na Waszej ulicy konieczny jest remont? Na wszystkie uwagi czekamy pod numerem telefonu 12 616 75 55.