Ogólne

Mapa inwestycji z nowymi funkcjami

Od początku lutego testujemy na naszej stronie internetowej mapę inwestycji – nowe narzędzie informacyjne, z którego można się dowiedzieć o inwestycjach prowadzonych w 2016 roku przez Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu. Zgodnie z sugestiami internautów, wprowadzamy kolejne ulepszenia.

Statuetka dla ZIKiT-u

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie otrzymał dzisiaj podziękowania od Waldemara Domańskiego, przewodniczącego Zespołu Zadaniowego ds. ograniczenia bazgrołów w Krakowie, za współpracę w kampanii społecznej realizowanej w ramach Budżetu Obywatelskiego 2015 r. - "Pogromcy Bazgrołów".

Patrol ZIKiT-u po stronie mieszkańców

W ubiegłym roku Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu zainicjował intensywniejsze kontrole pasa drogowego, a kilka takich interwencji zostało opisanych na naszej stronie internetowej. Akcja została przyjęta entuzjastycznie przez mieszkańców, którzy wielokrotnie skarżyli się na zabarykadowane chodniki czy zagrodzone fragmenty ulic, na które to działania  – jak się później okazywało – nikt nie udzielił zezwolenia. Zapowiadamy zatem, że kontrole z taką samą częstotliwością będą kontynuowane w tym roku.

Przebudowa ul. Igołomskiej

Trwa pierwszy etap przebudowy ul. Igołomskiej, czyli jednej z bram wjazdowych do miasta. W przyszłości wspólnie z trasą S7 droga ta przejmie znaczną ilość ruchu samochodowego, który teraz kierowany jest do Krakowa. 

Mieszkańcy pytają ZIKiT

Punkt Informacji Miejskiej na Rondzie Mogilskim działa zaledwie od listopada 2015 r. a już cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców i turystów, którzy odwiedzają Kraków. I bardzo nas to cieszy! Już niedługo w punkcie będzie można także kupić prasę lub napić się kawy czy herbaty. Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 - 17.00.

Kosztowne holowanie

W ubiegłym roku z ulic Krakowa zostało odholowanych 1519 pojazdów, które powodowały utrudnienia w ruchu, zagrażały bezpieczeństwu lub uznane zostały za porzucone wraki. Przypominamy, że to właściciel auta ponosi koszty holowania i postoju pojazdu na płatnym parkingu, a długotrwały brak reakcji może skutkować obciążeniem go wysoką opłatą, sięgającą nawet kilkunastu tysięcy złotych. 
 

Nowi kontrolerzy w Krakowie

Od dziś (1 lutego) pasażerowie mogli spotkać w komunikacji miejskiej kontrolerów ubranych w służbowe stroje i wyposażonych w nowoczesne czytniki z GPS. Pierwszy zespół kontrolerski wyruszył do pracy po godzinie piątej rano. Przypominamy, że tylko 50 kontrolerów jest rozpoznawalnych, a pozostali pracują w cywilnych ubiorach.

Testujemy mapę inwestycji

Jesteś ciekawy, które ulice zostaną przebudowane w Twojej okolicy? Gdzie i kiedy powstaną parkingi albo nowe ścieżki rowerowe? Na jakim etapie jest budowa nowej drogi czy linii tramwajowej? Teraz wszystko na bieżąco można będzie znaleźć na stronie internetowej ZIKiT dzięki nowej MAPIE inwestycji.

Estakada wygrała
2016-02-01

Blisko tysiąc internautów wzięło udział w naszej sondzie „Wybierz najważniejszą inwestycję ZIKiT 2015". Głosowanie trwało miesiąc i było połączone z konkursem. Poniżej prezentujemy wyniki sondy.