Ogólne

Rowerem od Białuchy do Mostu Wandy

W tym roku powstanie 5,5 km ciąg rowerowy na koronie wałów Wisły od Białuchy do mostu Wandy. ZIKiT poszukuje właśnie wykonawcy tego zadania, które ma zostać zrealizowane do końca listopada 2016, w trybie "zaprojektuj i wybuduj".

Plan dla Starego Podgórza. Zapraszamy na konsultacje!

Zgodnie z obietnicą przygotowaliśmy pakiet rozwiązań, mających na celu poprawę jakości życia w obszarze Starego Podgórza. W przyszły wtorek (28 czerwca) w Kinie Wrzos (godz. 18.30), w trakcie II konsultacji społecznych - odpowiemy na wszystkie pytania i wspólnie z mieszkańcami zdecydujemy, które z proponowanych rozwiązań wprowadzić w życie.

Spotkanie w sprawie meleksów

W poniedziałek (27 czerwca) o godz. 10 w Sali Konferencyjnej Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie (ul. Centralna 53) odbędzie się spotkanie z przedstawicielami branży elektrycznych pojazdów wolnobieżnych.

Dlaczego spotykamy się z mieszkańcami? Konsultacje ZIKiT przed ŚDM

Od ubiegłego piątku (17.06) Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie organizuje spotkania informacyjne z mieszkańcami poświęcone organizacji ruchu podczas Światowych Dni Młodzieży. Spotkania odbywają się w 18. dzielnicach (ze względów organizacyjnych dzielnice łączone są po dwie) i potrwają do lipca. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału!

Mieszkańcy o Placu Biskupim

W sobotę (18 czerwca) Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie uczestniczył w warsztatach terenowych z mieszkańcami, które dotyczyły rewitalizacji Placu Biskupiego. W tym roku (do listopada 2016 r.) powstanie koncepcja przebudowy tego miejsca (koszt ok. 50 tys. zł). Wnioski ze spotkania z mieszkańcami zostały przekazane projektantowi.

ŚDM: o co najcześciej pytają mieszkańcy?

Przygotowaliśmy listę pytań wraz z odpowiedziami, które do tej pory były zadawane najczęściej w temacie zbliżających się Światowych Dni Młodzieży i zasad poruszania się po Krakowie. Dziękujemy za wszystkie zgłaszane wątpliwości, lista będzie sukcesywnie wydłużana wraz z pojawieniem się kolejnych zapytań od Państwa.

Aleje Trzech Wieszczów za 30, 40 lat…

Czy Aleje mogą stać się bardziej przyjazne dla mieszkańców? Jak na tej trasie usprawnić transport publiczny? Gdzie jest miejsce na zieleń, parkingi, usługi? Na te i wiele innych pytań starali się odpowiedzieć uczestnicy warsztatów „Aleje Trzech Wieszczów 2.0” – studenci, naukowcy Politechniki Krakowskiej a także przedstawiciele Urzędu Miasta Krakowa i ZIKiT-u. Wczoraj podczas Forum Mobilności w Pałacu Krzysztofory odbyła się prezentacja projektów oraz dyskusja na temat przyszłości Al. Trzech Wieszczów.

Komunikacja miejska w wakacje

W nadchodzące wakacje ograniczenia w kursowaniu komunikacji miejskiej będą mniejsze niż w poprzednim roku, co z pewnością odczują pasażerowie. Zresztą wiele wakacyjnych ustaleń zostało wprowadzonych na ich wniosek.

Kraków pięknieje także dla pieszych

Może nie każdy zwraca na to uwagę, ale w tym roku mamy już za sobą serię remontów chodników i miejsc spacerowych, o naprawę których wnioskowali mieszkańcy poszczególnych dzielnic, ulic czy osiedli w Krakowie. Remonty przyczyniły się do poprawy bezpieczeństwa, komfortu i estetyki w tych miejscach, ale przed nami kolejne prace. Zapraszamy do szybkiego przeglądu najważniejszych inwestycji dla pieszych!

Pokonaj korki i przyjedź do sklepu autobusem

Bonarka City Center, Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu oraz  Mobilis Group – dali odpór drogowym korkom i rozpoczęli dziś akcję „Bus to luz – bilet za jeden paragon”. Jej zasady zostały zaprezentowane podczas briefingu prasowego na przystanku autobusowym przy wejściu do centrum handlowego od ulicy Kamieńskiego.