Ogólne

Nowohuckie murki do remontu

Zbliża się oczekiwany remont części małej architektury w Nowej Hucie. Jeszcze przed Światowymi Dniami Młodzieży zostaną naprawione murki na os. Centrum A2 i Centrum A3 oraz na os. Zgody 7, które znajdują się w układzie urbanistycznym wpisanym do rejestru zabytków. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu właśnie szuka wykonawcy tych prac.

ZIKiT: skontaktuj się z nami przez Internet!

Chcesz wiedzieć na jakim etapie jest Twoja urzędowa sprawa? Dowiedzieć się czegoś więcej o inwestycji czy remoncie w Twojej dzielnicy? Masz uwagi dotyczące działalności ZIKiT-u? Skontaktuj się z nami przez Internet, a uzyskasz informację szybko i bez wychodzenia z domu. W ubiegłym roku z tej możliwości skorzystało 6,5 tysiąca osób.

Harmonogram remontów nakładkowych w Podgórzu: Nowosądecka, Brożka, Zakopiańska

Zgodnie z zapowiedziami przedstawiamy plan pracy przy nakładkach drogowych w Podgórzu. Jest on dostosowany do sytuacji drogowej w mieście, a szczególnie do utrudnień związanych z budową łącznicy PKP. Uległy zmianie terminy remontów zleconych przez ZIKiT, jak również sposób ich wykonania – jeszcze więcej prac będzie realizowanych nocami i w weekendy. Informacje dla mieszkańców przekazujemy całą dobę pod numerem telefonu 12 616 75 55 oraz na stronie internetowej www.zikit.krakow.pl.

Przebudowa al. Dygasińskiego

W związku z planowanym przygotowywaniem do realizacji inwestycji „Przebudowa al. Dygasińskiego na odcinku od ul. Prostej do ul. Bieżanowskiej”,  Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie informuje o możliwości przyłączenia przyległych posesji do zaprojektowanego kanału opadowego w pasie drogowym, w oparciu o indywidualne projekty przyłączy oraz wymagane dokumenty formalno-prawne (uzyskane kosztem i staraniem właścicieli posesji).


 

Budowa łącznicy: korekta organizacji ruchu

Prowadzone na bieżąco obserwacje sytuacji drogowej w rejonie budowanej łącznicy PKP pokazują, że stopniowo ruch na tym odcinku się  normuje. Oczywiście inwestycja PKP PLK generuje utrudnienia, ale już dzisiaj są one znacznie mniejsze niż w poniedziałek. Wynika z tego, że przyjęte przez nas założenia co do organizacji ruchu się sprawdzają.

Dlaczego kontrapas na Powstańców Śląskich to nie jest najlepsze rozwiązanie?

Wśród niektórych dziennikarzy panuje przekonanie, że istnieje idealne i bardzo proste rozwiązanie dla każdego problemu drogowego, tylko urzędnicy nie mogą na nie wpaść, albo po prostu są głusi na głos mieszkańców. Otóż nie są. I nie ma idealnych rozwiązań, nawet jeśli dziennikarzom tak się wydaje.

Dla przykładu weźmy ostatni artykuł poświęcony wytyczeniu dodatkowego pasa (kontrapasa) dla jadących al. Powstańców Śląskich w kierunku Powstańców Wielkopolskich. Dziennikarz pyta dlaczego nikt nie pomyślał o tym, żeby taki pas wytyczyć i przedstawia proste rozwiązanie. Pomija przy tym fakt, że to rozwiązanie było analizowane, ale zostało odrzucone.

Uwaga, rusza przebudowa węzła S7. Będą zmiany w komunikacji miejskiej

W piątek 18 marca około godz. 24.00 rozpoczną się prace związane z budową węzła drogi S7 z ul. Igołomską i Ptaszyckiego w rejonie Kopca Wandy. Inwestycję prowadzi Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad w Krakowie. Z tego powodu pasażerów czekają zmiany w kursowaniu autobusów i tramwajów. Ruch samochodowy zostanie utrzymany, kierowcy mogą jednak natrafić na chwilowe zawężenia drogi.

Kiedy nakładki?
2016-03-14

Podajemy nowe terminy remontów nakładkowych. Przypominamy, że po konsultacji z policją i z uwagi na duże utrudnienia, związane z inwestycją kolejową, ZIKiT przesunął o kilka dni niezbędne remonty ulic. Dłuższe opóźnienie ich rozpoczęcia nie jest wskazane ze względu na konieczność zakończenia prac przed wzmożonym ruchem podczas Światowych Dni Młodzieży.

Remonty nakładkowe poczekają kilka dni

Z uwagi na to, że od soboty rusza kolejny etap przebudowy przez PKP PLK łącznicy kolejowej, z którym wiążą się poważne utrudnienia dla kierowców, ZIKiT po konsultacji z policją postanowił przesunąć o co najmniej kilka dni rozpoczęcie remontów nakładkowych.

Sprawdź odjazdy tramwajów w Internecie!

ZIKiT testuje stronę, na której można sprawdzić czas odjazdów tramwajów z każdego przystanku na terenie miasta. Strona dostępna jest pod adresem www.ttss.krakow.pl.