Ogólne

Kontrolerzy gotowi do pomocy

Wszyscy krakowscy kontrolerzy, którzy pracują w mundurach, odebrali wczoraj dyplomy ukończenia kursu pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzięki temu już w okresie Wszystkich Świętych będą mogli być jeszcze bardziej pomocni pasażerom, także w takich sytuacjach jak np. zasłabnięcia czy upadki. O nowych umiejętnościach będą informować specjalne plakietki na mundurach kontrolerskich.

Spotkanie z mieszkańcami ulicy Lea. Zapraszamy!

W czwartek (3 listopada) o godz. 17 odbędzie się spotkanie z mieszkańcami ulicy Lea oraz Dzielnicy V Krowodrza poświęcone pilotażowej akcji oczyszczania ulicy z pyłów, które  mają wpływ na jakość powietrza i  przyczyniają się do powstawania smogu.

W Krakowie przybywa i przybędzie dróg rowerowych

Już wkrótce krakowscy rowerzyści będą mieli do dyspozycji nowe ścieżki rowerowe, mogą także sprawdzić jakie inwestycje będą realizowane z myślą o nich w następnej kolejności. Obecnie mamy blisko 180 km całej infrastruktury rowerowej (dla porównania w 2014 r. było to 145 km), i ta liczba będzie sukcesywnie rosła już w najbliższych latach.

Powrót korony na figurę Matki Boskiej

Pod koniec tego tygodnia odbędzie się montaż korony Matki Boskiej Łaskawej, której figura stoi u wylotu ul. Jagiellońskiej na Planty. Korona została skradziona przed wakacjami. Została odtworzona przez firmę konserwatorską na podstawie zdjęć.

ZIKiT Liderem Miejskich Innowacji

Dziękujemy za kolejne wyróżnienie! 20 października Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie uczestniczył w konferencji  Computerworld „Miasto 2.0 – Smart City”, podczas której odebraliśmy dyplom Lidera Miejskich Innowacji. Do konkursu zostało zgłoszonych ponad 20 projektów z całego kraju. Celem inicjatywy jest pokazanie dobrych praktyk i nowoczesnych rozwiązań, wpisujących się w ideę inteligentnego miasta (Smart City).

Poznaj efekty modernizacji oświetlenia w Krakowie. Konferencja AGH i ZIKiT

W czwartek (27 października o godz. 9.30) w Akademii Górniczo-Hutniczej rozpocznie się druga z cyklu konferencja, dotycząca inteligentnego oświetlenia. Spotkanie organizowane jest w ramach projektu „Pilotażowa modernizacja oświetlenia ulicznego Miasta Krakowa wraz z rozbudową warstwy telemetrycznej, stworzeniem systemu sterowania oraz budową instalacji PV", realizowanego przez Katedrę Informatyki Stosowanej AGH i ZIKiT w Krakowie. Udział w wydarzeniu będzie okazją do poznania od strony praktycznej tematu wdrożenia systemu inteligentnego oświetlenia, na przykładzie krakowskiego, innowacyjnego projektu.

Dekoracja świąteczna w nowym stylu

ZIKiT ogłosił przetarg na projekt i wykonanie dekoracji świątecznej. W tym roku ozdoby na ulicach, placach i mostach Krakowa mają nawiązywać do stylu Polskiego Art Deco, czerpiącego inspirację z polskiej sztuki ludowej, charakteryzującego się uproszczoną bryłą i bogactwem motywów ornamentalnych. Forma i kolorystyka dekoracji ma tworzyć klimat śnieżnych świąt, podkreślać zimowy nastrój, utrzymana zatem będzie w kolorystyce białej i srebrzystej, z nielicznymi akcentami granatu, zieleni i czerwieni.

Chodnik na ul. Rollego przechodzi metamorfozę

Biegasz lub jeździsz na rowerze wzdłuż Bulwarów Wiślanych? A może lubisz spacery nad Wisłą? Już wkrótce przejście lub przejazd (także wózkiem) po chodniku na ul. Rollego będzie znacznie przyjemniejszy i bezpieczniejszy. ZIKiT prowadzi właśnie remont, dzięki czemu zniszczone płyty chodnikowe zostaną wymienione na nowe. Remont jest realizowany w ramach zadań powierzonych Rady Dzielnicy XIII Podgórze. W ubiegłym roku Dzielnica wymieniła na tej ulicy oświetlenie.

Jak się zmienia Nowa Huta?

Mimo, że sezon remontowy powoli dobiega końca, korzystamy jeszcze z dobrej pogody i kontynuujemy prace remontowe w różnych częściach Krakowa, także w Nowej Hucie.

Nowe koncepcje zmian na Placu Biskupim

W związku z uwagami wniesionymi przez mieszkańców biuro projektowe "Gajda. Architektura Krajobrazu" przygotowało nową wersję projektu rewitalizacji Placu Biskupiego. Zgodnie z postulatami mieszkańców nie ma wariantu z pozostawieniem parkingu na placu.