Ogólne

TAXI pod TAURON Arena Kraków

Prawdopodobnie w sierpniu ruszy budowa zatoki dla taksówek przy TAURON Arenie Kraków. Nowe miejsce postoju przy ul. Lema jest inicjatywą Agencji Rozwoju Miasta S.A. zarządzającej TAURON Areną Kraków oraz środowiska taksówkarskiego i powstanie przy współpracy z Zarządem Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

Oświetlone bulwary coraz bliżej!

Tuż po świętach rozpocznie się montaż lamp oświetleniowych i iluminacji na Bulwarze Kurlandzkim, tj. od Mostu Kotlarskiego do Mostu Piłsudskiego. Natomiast do końca kwietnia potrwają prace przy budowie oświetlenia na Bulwarze Czerwieńskim (od Mostu Dębnickiego do Grunwaldzkiego). Dzięki temu krakowianie będą czuć się nad Wisłą bezpieczniej, a atrakcyjne miejsce spacerowe zyska dodatkowe walory estetyczne. Koszt całej inwestycji to 1,9 mln zł.

Nowohuckie murki do remontu

Zbliża się oczekiwany remont części małej architektury w Nowej Hucie. Jeszcze przed Światowymi Dniami Młodzieży zostaną naprawione murki na os. Centrum A2 i Centrum A3 oraz na os. Zgody 7, które znajdują się w układzie urbanistycznym wpisanym do rejestru zabytków. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu właśnie szuka wykonawcy tych prac.

ZIKiT: skontaktuj się z nami przez Internet!

Chcesz wiedzieć na jakim etapie jest Twoja urzędowa sprawa? Dowiedzieć się czegoś więcej o inwestycji czy remoncie w Twojej dzielnicy? Masz uwagi dotyczące działalności ZIKiT-u? Skontaktuj się z nami przez Internet, a uzyskasz informację szybko i bez wychodzenia z domu. W ubiegłym roku z tej możliwości skorzystało 6,5 tysiąca osób.

Harmonogram remontów nakładkowych w Podgórzu: Nowosądecka, Brożka, Zakopiańska

Zgodnie z zapowiedziami przedstawiamy plan pracy przy nakładkach drogowych w Podgórzu. Jest on dostosowany do sytuacji drogowej w mieście, a szczególnie do utrudnień związanych z budową łącznicy PKP. Uległy zmianie terminy remontów zleconych przez ZIKiT, jak również sposób ich wykonania – jeszcze więcej prac będzie realizowanych nocami i w weekendy. Informacje dla mieszkańców przekazujemy całą dobę pod numerem telefonu 12 616 75 55 oraz na stronie internetowej www.zikit.krakow.pl.

Przebudowa al. Dygasińskiego

W związku z planowanym przygotowywaniem do realizacji inwestycji „Przebudowa al. Dygasińskiego na odcinku od ul. Prostej do ul. Bieżanowskiej”,  Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie informuje o możliwości przyłączenia przyległych posesji do zaprojektowanego kanału opadowego w pasie drogowym, w oparciu o indywidualne projekty przyłączy oraz wymagane dokumenty formalno-prawne (uzyskane kosztem i staraniem właścicieli posesji).


 

Budowa łącznicy: korekta organizacji ruchu

Prowadzone na bieżąco obserwacje sytuacji drogowej w rejonie budowanej łącznicy PKP pokazują, że stopniowo ruch na tym odcinku się  normuje. Oczywiście inwestycja PKP PLK generuje utrudnienia, ale już dzisiaj są one znacznie mniejsze niż w poniedziałek. Wynika z tego, że przyjęte przez nas założenia co do organizacji ruchu się sprawdzają.

Dlaczego kontrapas na Powstańców Śląskich to nie jest najlepsze rozwiązanie?

Wśród niektórych dziennikarzy panuje przekonanie, że istnieje idealne i bardzo proste rozwiązanie dla każdego problemu drogowego, tylko urzędnicy nie mogą na nie wpaść, albo po prostu są głusi na głos mieszkańców. Otóż nie są. I nie ma idealnych rozwiązań, nawet jeśli dziennikarzom tak się wydaje.

Dla przykładu weźmy ostatni artykuł poświęcony wytyczeniu dodatkowego pasa (kontrapasa) dla jadących al. Powstańców Śląskich w kierunku Powstańców Wielkopolskich. Dziennikarz pyta dlaczego nikt nie pomyślał o tym, żeby taki pas wytyczyć i przedstawia proste rozwiązanie. Pomija przy tym fakt, że to rozwiązanie było analizowane, ale zostało odrzucone.

Uwaga, rusza przebudowa węzła S7. Będą zmiany w komunikacji miejskiej

W piątek 18 marca około godz. 24.00 rozpoczną się prace związane z budową węzła drogi S7 z ul. Igołomską i Ptaszyckiego w rejonie Kopca Wandy. Inwestycję prowadzi Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad w Krakowie. Z tego powodu pasażerów czekają zmiany w kursowaniu autobusów i tramwajów. Ruch samochodowy zostanie utrzymany, kierowcy mogą jednak natrafić na chwilowe zawężenia drogi.

Kiedy nakładki?
2016-03-14

Podajemy nowe terminy remontów nakładkowych. Przypominamy, że po konsultacji z policją i z uwagi na duże utrudnienia, związane z inwestycją kolejową, ZIKiT przesunął o kilka dni niezbędne remonty ulic. Dłuższe opóźnienie ich rozpoczęcia nie jest wskazane ze względu na konieczność zakończenia prac przed wzmożonym ruchem podczas Światowych Dni Młodzieży.