Ogólne

Coraz więcej nowoczesnych lamp

Od wiosny do jesieni w Krakowie trwa montaż specjalnego oświetlenia, którego intensywność światła będzie dostosowywać się do warunków pogodowych, oświetlenia zewnętrznego czy natężenia ruchu. Nowoczesne lampy to nowatorski projekt badawczy Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu oraz Akademii Górniczo-Hutniczej, z którego skorzystają krakowianie.

Najczęściej zadawane pytania w sprawie Światowych Dni Młodzieży – część 2

Oprócz informacji zamieszczanych na stronie internetowej, Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu organizuje także spotkania informacyjne z mieszkańcami poświęcone organizacji ruchu i transportu podczas Światowych Dni Młodzieży. Każde spotkanie składa się z dwóch części: prezentacji i odpowiedzi na pytania gości. W ostatnim czasie krakowianie pytali nas najczęściej o następujące sprawy.

Specjalne kontrole w Krakowiaku

Są długie na 43 metry i mogą pomieścić do 300 pasażerów, dlatego teraz w tramwajach „Krakowiak” kontrolerzy przeprowadzają specjalne kontrole biletów. Kilka razy w miesiącu do  tych tramwajów wsiadają większe grupy kontrolerskie, liczące cztery osoby, ubrane w cywilnych strojach. – Dzięki temu nasze akcje są skuteczniejsze – mówi Marcin Bonisławski z firmy „Renoma”.

Zapraszamy do ZIKiT-u

Organizujemy konsultacje dla mieszkańców, otwieramy kolejne punkty informacji miejskiej, czekamy na krakowian na dyżurach i na bieżąco informujemy o przygotowaniach do ŚDM: poprzez stronę internetową, aplikację mobilną, ulotki, infolinię…

Rowerem od Białuchy do Mostu Wandy

W tym roku powstanie 5,5 km ciąg rowerowy na koronie wałów Wisły od Białuchy do mostu Wandy. ZIKiT poszukuje właśnie wykonawcy tego zadania, które ma zostać zrealizowane do końca listopada 2016, w trybie "zaprojektuj i wybuduj".

Plan dla Starego Podgórza. Zapraszamy na konsultacje!

Zgodnie z obietnicą przygotowaliśmy pakiet rozwiązań, mających na celu poprawę jakości życia w obszarze Starego Podgórza. W przyszły wtorek (28 czerwca) w Kinie Wrzos (godz. 18.30), w trakcie II konsultacji społecznych - odpowiemy na wszystkie pytania i wspólnie z mieszkańcami zdecydujemy, które z proponowanych rozwiązań wprowadzić w życie.

Spotkanie w sprawie meleksów

W poniedziałek (27 czerwca) o godz. 10 w Sali Konferencyjnej Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie (ul. Centralna 53) odbędzie się spotkanie z przedstawicielami branży elektrycznych pojazdów wolnobieżnych.

Dlaczego spotykamy się z mieszkańcami? Konsultacje ZIKiT przed ŚDM

Od ubiegłego piątku (17.06) Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie organizuje spotkania informacyjne z mieszkańcami poświęcone organizacji ruchu podczas Światowych Dni Młodzieży. Spotkania odbywają się w 18. dzielnicach (ze względów organizacyjnych dzielnice łączone są po dwie) i potrwają do lipca. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału!

Mieszkańcy o Placu Biskupim

W sobotę (18 czerwca) Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie uczestniczył w warsztatach terenowych z mieszkańcami, które dotyczyły rewitalizacji Placu Biskupiego. W tym roku (do listopada 2016 r.) powstanie koncepcja przebudowy tego miejsca (koszt ok. 50 tys. zł). Wnioski ze spotkania z mieszkańcami zostały przekazane projektantowi.

ŚDM: o co najcześciej pytają mieszkańcy?

Przygotowaliśmy listę pytań wraz z odpowiedziami, które do tej pory były zadawane najczęściej w temacie zbliżających się Światowych Dni Młodzieży i zasad poruszania się po Krakowie. Dziękujemy za wszystkie zgłaszane wątpliwości, lista będzie sukcesywnie wydłużana wraz z pojawieniem się kolejnych zapytań od Państwa.