Ogólne

Rowerzyści przejadą płynnie przez skrzyżowanie

Nowy projekt organizacji ruchu na skrzyżowaniach ulicy Opolskiej z ulicami Mackiewicza, Grażyny i ul. Prądnicką zakłada powstanie przejazdów rowerowych, które ułatwią poruszanie się rowerzystom. Wcześniej, żeby przedostać się na drugą stronę ulicy, musieli zsiąść i przeprowadzić rower. Teraz przejadą płynnie.

Tunel KST w świetle LED-ów

Na dwóch peronach: „Dworzec Główny” i „Politechnika Krakowska” zostało wymienione oświetlenie na nowoczesne i ekologiczne lampy LED. Na wymianie skorzystają pasażerowie, ponieważ perony są przez to lepiej oświetlone i wyglądają bardziej elegancko. Wymiana odbyła się bezkosztowo.

Prądnik Biały: gdzie staną stacje naprawy rowerów?

Przechodzimy do kolejnego etapu realizacji zadania z Budżetu Obywatelskiego z 2016 r. – montażu czterech stacji naprawy rowerów z wyposażeniem serwisowym, z których mieszkańcy Prądnika Białego będą mogli skorzystać jeszcze w tym roku. Zachęcamy do głosowania w naszej ankiecie!

Konsultacje społeczne - Mobilny Kraków

Masz trudności z zaparkowaniem w pobliżu swojego domu? Oczekujesz zmian w organizacji ruchu w twojej okolicy?

Wypowiedz się! Swoją opinię i pomysły można przesłać poprzez formularz internetowy  lub osobiście podczas drugiego z zaplanowanych spotkań konsultacyjnych (15 lutego o godz. 18 w Gimnazjum nr 2 na ul. Studenckiej 13).

Słupki zamiast mandatu

W ostatnich dniach ZIKiT zamontował kolejne słupki, uniemożliwiające parkowanie samochodów w niedozwolonym miejscu, tym razem przy skrzyżowaniu ul. Westerplatte i ul. Skłodowskiej-Curie. Pomimo, że wcześniej został tam ustawiony znak  B-36 („zakaz zatrzymywania się”), kierowcy często łamali ten przepis i utrudniali widoczność. Teraz zaparkowanie auta w tym miejscu będzie niemożliwe.

Jesteśmy z fanami Roda Stewarta!

Cztery dodatkowe tramwaje będą obsługiwać fanów Roda Stewarta, którzy w niedzielę (19 lutego) przyjadą na koncert w Tauron Arenie Kraków (ul. Lema 7).

Nowa ochrona dla zabytkowych murów fortu

Około 90 tys. zł kosztują prace przy zadaszeniach, które właśnie są wymieniane nad murami Fortu przy Rondzie Mogilskim. Nowe zabezpieczenie będzie lepiej chronić zabytkowy obiekt przed opadami, wilgocią i zniszczeniem. Prace potrwają około 1,5 miesiąca i prowadzone są pod nadzorem konserwatora zabytków.

Więcej miejsc postojowych dla niepełnosprawnych

W styczniu, w centrum Krakowa, Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu  wyznaczył  kolejną, dwusetną kopertę, tym razem przy ulicy Szlak.  Mamy nadzieję, że dzięki temu nasze miasto będzie jeszcze bliżej potrzeb osób niepełnosprawnych. Lokalizację wszystkich takich miejsc można sprawdzić TUTAJ.

Kontrolerzy bliżej pasażerów

1 lutego minął rok odkąd w krakowskiej komunikacji można spotkać umundurowanych kontrolerów, którzy oprócz sprawdzania biletów, udzielają pasażerom informacji,  a nawet mogą pomóc w nagłych przypadkach, gdy niezbędne jest udzielenie pierwszej pomocy. Przez ten rok zmienił się wyraźnie wizerunek kontrolera w Krakowie, co odczuli zarówno sami pracownicy, jak i pasażerowie, którzy coraz chętniej dzielą się pozytywnymi spostrzeżeniami na ten temat.

Konferencja branżowa zarządców transportu

Jutro (w środę, 8 lutego) w magistracie odbędzie się konferencja „Nowe możliwości dla zarządzających komunikacją miejską i infrastrukturą w miastach", w której wezmą udział przedstawiciele urzędów gmin z całej Polski. Zostanie ona poprzedzona spotkaniem dla dziennikarzy (godz. 9.45), dotyczącym ostatniego roku pracy krakowskich kontrolerów. Na pytania odpowiadać będą zastępca dyrektora ZIKiT Łukasz Franek oraz szef Renomy Marcin Bonisławski. Konferencji branżowa, która rozpocznie się o godz. 10.45, będzie na bieżąco relacjonowana w mediach społecznościowych ZIKiT.