Ogólne

Przepis na dobrą nakładkę

Program remontów nakładkowych ruszył w Krakowie w 2013 r., sprawdził się, i od tej pory ZIKiT każdego roku naprawia w ten sposób kolejne ulice. Obecnie przygotowujemy się do kolejnych remontów. Zanim jednak zostaną ogłoszone przetargi, wykonamy odwierty rdzeniowe konstrukcji nawierzchni, dzięki którym precyzyjnie ocenimy skład i budowę dróg jeszcze przed rozpoczęciem prac.

ul. Wrobela - kolejny etap przebudowy

Trwają prace ziemne przy skrzyżowaniu ul. Wrobela z ul. Rączną. To drugi etap tej inwestycji. Do końca czerwca powstanie tu nowa droga, przebudowana zostanie infrastruktura podziemna i pojawią się chodniki.

Aplikacje mobilne do kupna biletów KMK wracają do Krakowa

Już w piątek (20.01) przywrócona zostanie możliwość zakupu biletów KMK za pomocą komercyjnych rozwiązań mobilnych. Pasażerowie będą mogli korzystać z aplikacji SkyCash, MoBilet i mPay.

Odnowiona toaleta w przejściu Wielicka-Wlotowa

Zakończył się generalny remont toalety w przejściu podziemnym przy ul. Wielickiej, która zostanie udostępniona mieszkańcom jeszcze w tym tygodniu. Obecnie trwają ostatnie odbiory prac. Szalet ma ponad 25 lat i wymienione zostało w nim niemal wszystko, a koszt remontu wyniósł blisko 250 tys. zł.

Szukamy miejsc dla stacji naprawy rowerów w Dzielnicy IV (Prądnik Biały)

W tym roku Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie będzie realizował zwycięskie zadania z trzeciej edycji  Budżetu Obywatelskiego 2016 r. Jednym z nich jest projekt w Dzielnicy IV „Zrób to sam – samoobsługowa stacja Naprawy Rowerów!” Zachęcamy wszystkich krakowian i rowerzystów, a szczególnie mieszkańców Dzielnicy IV, do wspólnego wytypowania najlepszych lokalizacji  dla takich czterech punktów!

Mobilne laboratorium drogowe w Bronowicach

Na zlecenie ZIKiT-u mobilne laboratorium drogowe przeprowadziło wideorejestrację  pasa drogowego i obiektów inżynierskich w Bronowicach, w rejonie inwestycji prowadzonej przez PKP. Nagranie zrealizowano w ostatni weekend. Zostanie wykorzystane po zakończeniu inwestycji do oceny stanu  infrastruktury drogowej.

Rozstrzygamy przetarg na aplikacje mobilne z biletami KMK

Trwa proces rozstrzygania przetargu na sprzedaż biletów KMK przy pomocy komercyjnych aplikacji mobilnych. Wszystko wskazuje na to, że już przyszłym tygodniu ZIKiT podpisze umowy z trzema operatorami.

Ważna informacja dla palaczy

Wczoraj (11 stycznia 2017 r.) Rada Miasta Krakowa podjęła uchwałę rozszerzającą zakaz palenia papierosów w miejscach użytku publicznego dodatkowo o zakaz używania e-papierosów i tzw. nowatorskich wyrobów tytoniowych. Zmiany zostały wprowadzone na podstawie nowelizacji ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, która weszła w życie 8 września ubiegłego roku. Mają na celu zwiększenie komfortu osób niepalących przebywających w przestrzeni publicznej.

Wysokich lotów, Gieniu!

Gienia (samiczka gila) najprawdopodobniej miała bliskie spotkanie z samochodem. Półżywa i z zakrwawionym dziobkiem siedziała na jednej z przystankowych ławeczek. Ogrzana, napojona wodą przez inspektorów ZIKiT, doszła do siebie i po godzinnej „kuracji” odleciała.

Bezpieczne przejście na ulicy Cegielnianej

W tym roku ZIKiT planuje budowę wyniesionego przejścia na ul. Cegielnianej przy ul. Wałbrzyskiej. O takie zadanie wnioskowała Rada Dzielnicy IX Łagiewniki-Borek Fałęcki, która zabezpieczyła na to środki – w sumie 24 tys. zł.