Ogólne

Przetarg na oświetlenie

ZIKiT ogłosił przetarg na oświetlenie rejonu Fortu 48 Batowice, alejki rowerowej wzdłuż alei Focha, chodnika przy ul. Racheli oraz odcinka ul. Krowoderskich Zuchów (w rejonie bloku 19). Zadaniem wykonawcy będzie opracowanie dokumentacji projektowej, zdobycie wszystkich zgód, a następnie realizacja inwestycji w tym roku.

Budowa połączenia drogowego ul. Szafirowej z ul. Jabłonną

Na prośbę mieszkańców zamieszczamy informację dotyczącą budowy połączenia ul. Szafirowej z ul. Jabłonną oraz rozbudowy ul. Szafirowej na Prądniku Białym. Poniżej można obejrzeć projekt i przeczytać szczegółowy opis inwestycji.

Szybszy tramwaj na ulicy Starowiślnej

W połowie tego tygodnia ZIKiT planuje wprowadzenie korekty organizacji ruchu na ul. Starowiślnej na odcinku od ul. św. Gertrudy do ul. Dietla. Wszystko dla poprawy funkcjonowania komunikacji miejskiej, która była blokowana przez źle zaparkowane samochody lub wjeżdżających na torowisko kierowców.

Komunikacyjny ranking miast. Odcinek 2: Koszalin

W dzisiejszym odcinku Emil Markowiak z ZIKiT-u przedstawia jak funkcjonuje komunikacja miejska w Koszalinie. Zapraszamy do lektury!

ZIKiT-owa akademia mobilności!

Dziś w ZIKiT przy ul. Centralnej 53 gościliśmy uczniów pierwszej klasy Szkoły Podstawowej nr 65. Dzieci uczestniczyły w "Lekcji mobilności" i odwiedziły Centrum Sterowania Ruchem. Poznały podstawowe zasady dotyczące bezpieczeństwa ruchu drogowego, ruchu pieszego, jazdy rowerem i podróżowania komunikacją miejską. ZIKiT-owa akademia mobilności to część większego planu edukacyjnego, który uruchamiamy w tym roku.

Rusza wielkie malowanie ulic

Od 1 kwietnia ZIKiT rozpocznie coroczne odmalowywanie znaków poziomych na jezdniach w całym Krakowie. Prace potrwają około dwóch miesięcy. Dzięki temu kierowcy, piesi i rowerzyści będą czuć się bezpieczniej poruszając się po mieście.

ZIKiT bliżej mieszkańców

Nowe miejsca postojowe na osiedlach i budowa oświetlenia to także są zadania ZIKiT, które prowadzimy wspólnie z Radami Dzielnic. Są one dla nas tak samo ważne, jak duże inwestycje, ponieważ dzięki nim jesteśmy bliżej potrzeb mieszkańców.

O smogu na tablicach

W tym roku ZIKIT planuje ustawienie trzech tablic informujących o poziomie zanieczyszczeń powietrza w Krakowie. Wniosek o zamontowanie takiej tablicy  został złożony przez mieszkańców Krakowa w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Przebudowa ulicy Basztowej coraz bliżej

Jeszcze w tym roku ulica Basztowa stanie się dla kierowców jednokierunkowa, a tramwaje pojadą po niej ciszej. Przebudowane zostanie układ drogowy oraz torowisko tramwajowe na odcinku od ul. Długiej do skrzyżowania z ul. Pawią, na skrzyżowaniu ul. Basztowa, Długa, Westerplatte i na ul. Westerplatte do ul. Zamenhofa. ZIKiT ogłosił właśnie przetarg na to zadanie. Wykonawca będzie miał 6 miesięcy na realizację, od podpisania umowy z ZIKiT.

Wiemy, kto zbuduje tramwaj do Górki Narodowej

ZIKiT wyłonił wykonawcę na opracowanie dokumentacji projektowej i budowę linii tramwajowej z osiedla Krowodrza Górka do Górki Narodowej. Koszt inwestycji wyniesie 326 mln 225 tys. zł. Przetarg wygrało konsorcjum Przedsiębiorstwo Usług Technicznych INTERCOR i Przedsiębiorstwo Inżynieryjnych Robót Kolejowych TOR-KRAK. Podpisanie umowy nastąpi najwcześniej za miesiąc po zakończeniu kontroli uprzedniej w Urzędzie Zamówień Publicznych. Taka procedura musi być zapewniona ponieważ przetarg przekracza 20 mln euro.