Ogólne

Wzmocnienia komunikacji w związku z imprezami w Tauron Arena Kraków

W ciągu najbliższych dni (3go, 6go i 7go maja) w Tauron Arena Kraków odbędą się duże imprezy, na które najwygodniej będzie dojechać komunikacją zbiorową. Ponieważ organizatorzy planują ich zakończenie w godzinach gdy tramwaje kursują rzadziej, ZIKiT zamówi dodatkowe kursy dla ich obsługi.

Zamknięty przystanek na al. Krasińskiego

Uwaga pasażerowie! W sobotę i niedzielę (30 kwietnia i 1 maja) nastąpi zamknięcie przystanku przy al. Krasińskiego w pobliżu Teatru STU. W te dni drogowcy będą prowadzić zaawansowane prace przy wymianie nawierzchni i zatrzymanie się autobusów w tym miejscu będzie bardzo utrudnione.

Szybkie remonty dróg. Pracujemy też w weekendy!

Dobiega końca remont na ul. Zakopiańskiej, kierowcy mogą już przejeżdżać ul. Skotnicką i Brożka. Tak jak zapowiadaliśmy remonty dróg idą pełną parą i wyprzedzają terminy w harmonogramach. Drogowcy pracują jeszcze na ul. Wielickiej i Nowosądeckiej, niedługo rozpocznie się wymiana nawierzchni na al. Krasińskiego, a my na bieżąco informujemy o kolejnych etapach, tak aby zminimalizować utrudnienia. Tam gdzie jest to możliwe, praca odbywa się na trzy zmiany i jeśli pozwoli na to pogoda, będziemy pracować także w długi weekend majowy.

Komisja konserwatorska przy pomniku

Jutro ruszą pierwsze prace przy odnowie Pomnika Grunwaldzkiego. Najpierw zostanie oczyszczony parą wodą, a następnie sproszkowanymi łupinami orzechów arachidowych. Oczyszczenia wymaga także granitowy postument pomnika. Ostatnim etapem będzie nałożenie wosku na gorąco na figury oraz prawidłowe zamontowanie obluzowanych tarczy herbów – niedźwiedzia, gryfa i orła.

Nowoczesny rower dla krakowian wybrany

Zakończyła się, trwająca od blisko roku, procedura wyłaniania firmy, która przez następne 8 lat poprowadzi w Krakowie wypożyczalnię rowerów miejskich. Tym samym bliski jest już finał skomplikowanej pracy nad koncesją rowerową - długotrwałych negocjacji technicznych, analiz finansowych i opinii prawnych.

Remont chodnika na Bieńczyckiej: będzie ścieżka rowerowa!

Dziś rozpoczął się remont chodnika na ul. Bieńczyckiej na odcinku od Ronda Czyżyńskiego do wyjazdu z osiedla Kolorowego.

Kontrolerzy też dbają o „miękkie lądowanie” w Kraków Airport

Krakowscy kontrolerzy od kilku dni mają nowe zadanie! Tym razem pomagają turystom, którzy przylatują do Kraków Airport i nie bardzo wiedzą, jaki bilet powinni kupić, żeby dotrzeć do Krakowa. Okazuje się, że był z tym spory problem, ponieważ na początku tej trasy obowiązuje cennik linii aglomeracyjnych, a podróżujący kupowali zwykłe bilety. – Nie chcemy, żeby już na wstępie goście przylatujący do Krakowa, byli narażeni na takie nieprzyjemności, dlatego wysyłamy im na pomoc naszych kontrolerów – mówi Marcin Korusiewicz, dyrektor Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie.

Młynówka Królewska: odnawiamy place zabaw

Będą wyłożone bezpieczną nawierzchnią poliuretanową, zyskają zadaszone piaskownice oraz uzupełnione zostaną o brakujące urządzenia zabawowe. ZIKiT właśnie ogłosił przetarg na rewitalizację czterech placów zabaw, które w budżecie obywatelskim 2014 wskazali mieszkańcy. Są przestarzałe i wymagają modernizacji. Prace zakończą się w tym roku.

Pomnik Grunwaldzki gotowy do remontu

Wokół pomnika stoją rusztowania i wykonano pierwszą próbę czyszczenia. Dobiegają końca próby konserwatorskie i ustalanie technologii. Spreparowane łupiny orzechów arachidowych, które zostaną wykorzystane do czyszczenia pomnika, będą dozowane pod określonym ciśnieniem, tak aby na elementach z brązu pozostawić patynę - najlepszą ochronę dla metalu i znak czasu.

Czterech chętnych do obsługi roweru miejskiego (GALERIA)

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu zakończył zbieranie ofert od firm, które chcą w najbliższych latach udostępniać miejski rower publiczny krakowianom. Ostatecznie do konkursu zgłosiły się cztery podmioty. Każdy z nich, prócz oferty, musiał dostarczyć próbkę działającego systemu w postaci rowerów wyposażonych w komputery pokładowe.