Ogólne

Informacja o nieudzieleniu zamówienia publicznego

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie zgodnie z procedurą zapowiedzianą w SIWZ i ogłoszeniu o zamówieniu, a opisaną w art. 138o ustawy PZP, podjął decyzję o nieudzieleniu zamówienia publicznego na usługi społeczne jako usługi świadczonej społeczności lokalnej - sprzedaż biletów poprzez telefony komórkowe..

Znasz iMKA?
2016-12-29

iMKA to jedyna aplikacja do zakupu biletów, która oferuje bilety okresowe, jednorazowe a także bilety zintegrowane. Aplikacja działa w ramach systemu Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej. Jest to nowoczesny dostęp do oferty komunikacyjnej na terenie Województwa Małopolskiego. Jest to system, w którym zintegrowane zostały istniejące systemy Krakowskiej Karty Miejskiej oraz Tarnowskiej Karty Miejskiej z usługami świadczonymi przez Koleje Małopolskie oraz Przewozy Regionalne. Uzyskano w ten sposób rozwiązanie, dzięki któremu stając się użytkownikiem systemu MKA otrzymujesz dostęp do większości usług związanych z komunikacją publiczną w województwie.

Rynek pod specjalną ochroną

Od przyszłego roku płyta Rynku Głównego i otaczające ją ulice będą jeszcze bardziej chronione. Chodzi o takie sytuacje, gdy w tej wyjątkowej przestrzeni organizowane są np. imprezy masowe, wymagające użycia ciężkiego sprzętu i montażu konstrukcji, po których nawierzchnia może wymagać naprawy.  Od 2017 r. organizatorzy takich wydarzeń będą wcześniej zobowiązani do wpłacenia kaucji i wykupienia ubezpieczenia, co pokryje koszty ewentualnych szkód.

Modernizacja R. Kocmyrzowskiego

7 stycznia rozpocznie się modernizacja torowiska tramwajowego na Rondzie Kocmyrzowskim. Od tego dnia ruch tramwajowy odbywać będzie się jedynie w relacji ul. Bieńczycka – al. Andersa (d strony DH Wanda).

Kalwaryjska - szukamy kompromisu
aktualizacja 27.12.2016

Tuż przed świętami wykonawca łącznicy kolejowej Zabłocie - Krzemionki (PKP PLK S.A.) ponownie udostępnił dla ruchu samochodowego estakadę im. Obrońców Lwowa, w ciągu al. Powstańców Śląskich. Dzięki temu mniej samochodów będzie szukać alternatywnych dróg przejazdu. Pozwoli to na wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na ul. Kalwaryjskiej.

Polityka Krakowa = polityka ZIKiT

Wszystkie działania podejmowane przez Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu, od wdrażania drobnych zmian w organizacji ruchu po wielomilionowe inwestycje komunikacyjne, przygotowywane są w oparciu o wytyczne uchwalane przez władze miasta.  Te wytyczne nazywane są Polityką Transportową Dla Miasta Krakowa i właśnie zostały zaktualizowane na lata 2016 - 2025.

W nowym roku będziemy dla Was starać się jeszcze bardziej!

W 2017 roku pojawią się w ZIKiT dwa zupełnie nowe stanowiska – Drogomistrz, którego obowiązkiem będzie kompleksowy nadzór nad drogami w Krakowie oraz Inspektor ds. wzornictwa i przestrzeni publicznej, odpowiedzialny za stronę estetyczną prowadzonych przez ZIKiT inwestycji. Liczymy, że efekty tych zmian już wkrótce zostaną pozytywnie ocenione przez krakowian.

Drugi etap rozbudowy ul. Igołomskiej coraz bliżej

ZIKiT wybrał najkorzystniejszą ofertę na realizację II etapu rozbudowy ulicy Igołomskiej. Umowa z wykonawcą będzie możliwa do podpisania po upływie 10 dni, w czasie których inne firmy mogą składać odwołania. Prace na ul. Igołomskiej zakończą się w 2019 roku, ale układ drogowy i obiekty mostowe mają być gotowe wcześniej, planuje się że do jesieni 2018 roku. Koszt zadania wyniesie 178 mln 950 tys. zł.

Szansa dla Przylasku Rusieckiego

Od 30 grudnia 2016 r. do 17 lutego 2017 r. można składać wnioski o dofinansowanie z funduszy unijnych na projekty wpisane w „Plan Rozwoju Zbiorników Wodnych Przylasek Rusiecki”. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu, w imieniu Gminy Miejskiej Kraków, zgłosi projekt „Rozbudowa ścieżek pieszo-rowerowych i tras turystycznych wraz z wykonaniem oznakowania turystyczno-informacyjnego na obszarze Przylasku Rusieckiego”.

Ogłaszamy konkurs!

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu zachęca do wzięcia udziału w otwartym konkursie architektoniczno-urbanistycznym na opracowanie koncepcji przebudowy schodów (wraz z otoczeniem) pomiędzy ulicą Kalwaryjską i ulicą Zamoyskiego, stanowiących przedłużenie ul. Śliskiej. Schody nie były remontowane od dawna, a ze względu na malowniczy zakątek, w którym się znajdują, mają szansę stać się prawdziwą ozdobą Starego Podgórza. Prace konkursowe można składać do 24 marca 2017 r.