Ogólne

Szkoły na dwóch kółkach

230 rowerów, które zostały po dawnym systemie rowerów miejskich KMK Bike, ZIKiT przekazał szkołom i placówkom kultury, które zgłosiły chęć udziału w akcji. Rowery zostały rozdysponowane na podstawie Zarządzenia Prezydenta Krakowa. Wczoraj pierwsze 20 sztuk pojechało do Centrum Młodzieży im dr. H. Jordana. Wszystkim nowym użytkownikom życzymy przyjemnej i bezpiecznej jazdy!

Odświeżona infrastruktura rowerowa

W Krakowie trwa odnowa oznakowania poziomego tras rowerowych. Odmalowywane są kontrapasy, ścieżki i przejazdy rowerowe. Finał prac zaplanowano do połowy czerwca. W samej tylko Dzielnicy I Stare Miasto w Krakowie wykonanych jest obecnie około 95 m2 znaków poziomych P-23 „rower”.

Rusza przebudowa ul. Konopnickiej

Na ul. Konopnickiej, w rejonie ul. Orawskiej, powstanie w tym roku nowe skrzyżowanie, które w przyszłości skomunikuje tę arterię z ul. Rydlówka. Prace budowlane ruszą 1 czerwca, jednak pierwsze utrudnienia dla kierowców planowane są dopiero na lipiec.

Ul. Długa: czerwona linia pomoże w parkowaniu

Na ulicy Długiej pojawiła się czerwona linia pomagająca kierowcom zaparkować samochód w odpowiednim miejscu, czyli tak aby nie blokował przejeżdżającego tramwaju. To nowy pomysł Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu na rozwiązanie tego problemu.

Komunikacyjny ranking miast. Odcinek 6: Wrocław

Jak krakowska komunikacja zbiorowa wypada na tle innych miast? - często pasażerowie zadają nam to pytanie. Postanowiliśmy sprawdzić i opisać zalety i wady systemów komunikacji miejskiej w polskich i europejskich miastach. W szóstym odcinku z Krakowem porównujemy nieco mniejszy od niego Wrocław, któremu w rankingu udało się zdobyć tyle samo punktów. Do stolicy Dolnego Śląska pojechał pracownik Zespołu Organizacji i Rozwoju Transportu ZIKiT, Emil Markowiak.

Eleganckie słupki w centrum Krakowa

Trwa wymiana słupków w zabytkowo-historycznym centrum miasta. Stare, biało-czerwone pachołki blokujące zastępowane są przez nowe, stylizowane i ozdobne słupki. Prace prowadzone są sukcesywnie w ramach posiadanych środków finansowych, a ich efekty są już widoczne na ulicach. A wszystko po to, aby infrastruktura drogowa lepiej komponowała się  z zabytkowym centrum miasta.

Szybciej i wygodniej w kierunku stolicy

Aleja 29 Listopada to arteria z której korzystają kierowcy wjeżdżający do Krakowa od strony Warszawy. Już niedługo zyska ona rangę na jaką zasługuje. Dyrektor Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu Andrzej Mikołajewski podpisał właśnie umowę na przebudowę tej drogi.

Nocne malowanie ulic

Dzisiejszej nocy w centrum Krakowa ZIKiT odnowił 17 przejść dla pieszych i inne elementy oznakowania poziomego, które już były słabo widoczne, szczególnie po zmroku. Wszystko oczywiście w trosce o bezpieczeństwo użytkowników ruchu drogowego.

 Kraków solidarny z Manchesterem

Na znak solidarności z rodzinami ofiar i poszkodowanych w wyniku ataku terrorystycznego w Manchesterze, kładka Bernatka oraz Estakada Lipska - Wielicka będą dziś po zmroku podświetlone barwami Wielkiej Brytanii.

Nowe drogowskazy w centrum

Kilka dni temu zakończyła się wymiana tablic drogowskazowych w centrum Krakowa obejmująca swoim zakresem m.in. całą Dzielnicę I „Stare Miasto” oraz Aleje Trzech Wieszczów (al. Krasińskiego, al. Mickiewicza, al. Słowackiego). Stare tablice, montowane jeszcze w latach 90-tych ubiegłego wieku, były już mocno wyeksploatowane i coraz mniej widoczne.