Ogólne

Kolejna lekcja mobilności za nami!

Dziś (10 maja, środa) Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu przy ul. Centralnej 53 odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 18. Dzieci przyjechały do nas specjalnym autobusem (dzięki uprzejmości firmy Mobilis) oraz spotkały się z kontrolerami biletów w mundurach (ZW Renoma). Dużą atrakcją było dla nich także zwiedzanie  Centrum Sterowania Ruchem ZIKiT, gdzie poprzez kamery monitoringu mogły zobaczyć całe miasto.

Naprawa odwodnienia na Moście Wandy

Dobiegają końca prace na Moście Wandy, który miał usterkę związaną z odwodnieniem. Wpusty mostowe jak również studnia zostały już oczyszczone ze szlamu. Teraz wymieniony zostanie jeszcze odcinek rury przy jednym wpuście mostowym oraz umyte zostaną zacieki na przyczółkach mostu.

Ostrzegaj z Ostrzegatorem!

Aplikacja mobilna Ostrzegator, dostępna dla krakowian od roku, została właśnie wzbogacona o dodatkową funkcję. Dzięki niej mieszkańcy mogą teraz zgłaszać na bieżąco interwencje, np. zniszczenia dokonane przez wandali, awarię oświetlenia czy uszkodzoną nawierzchnię. Wystarczy tylko kliknąć w ikonę z „dzwoneczkiem alarmowym”, opisać problem w wiadomości mailowej lub zgłosić interwencję telefonicznie (ikona telefonu).

Majowe remonty
2017-05-04

Mimo deszczowej pogody na krakowskich ulicach prowadzone są remonty dróg i chodników. Zobaczcie, na których ulicach możecie teraz natrafić na chwilowe utrudnienia i które jeszcze w tym miesiącu będą wyglądać jak nowe. Przed nami majowy czas remontowy.

Wavelo wspiera uczestników ECC. Pojadą na rowerze taniej!

Duch rywalizacji ogarnął także użytkowników rowerów miejskich Wavelo. Przez cały maj, korzystając z taryfy „pay as you go” (płacisz za tyle, ile jedziesz), za minutę jazdy na wypożyczonym rowerze zapłacą 10 groszy, a nie tak jak wcześniej 19 gr. To kolejny powód, aby jeszcze więcej rowerzystów kręciło kilometry dla Krakowa i walczyło o godną pozycję pośród innych europejskich miast.

Nowa Huta Dziś. Czekamy na Twoją propozycję remontu

Rozpoczęło się głosowanie na najbardziej potrzebne remonty w Nowej Hucie. Przypominamy także, że każdy mieszkaniec Nowej Huty może zgłosić własną propozycję w ramach akcji. Na wszystkie głosy czekamy do końca maja. Na razie najwięcej osób (56 procent) opowiedziało się za remontami wskazanych odcinków chodników. Na drugim miejscu są naprawy drogowe (40 proc.) a następnie wymiana oświetlenia. Wniosek można wypełnić przez Internet lub siedzibie ZIKiT (ul. Centralna 53) przy pomocy asystenta.

Zakręceni dla Krakowa

1 maja ruszyła rywalizacja rowerowa European Cycling Challenge, w ramach której europejskie miasta walczą o tytuł rowerowej stolicy. W krakowskiej drużynie jest 250 osób, które przejechały razem blisko 750 km. Obecnie jesteśmy na 19. miejscu spośród 52 zgłoszonych miast. Teraz walczymy o pierwszą dziesiątkę! Kto jeszcze zakręci dla Krakowa?

Komunikacyjny ranking miast. Odcinek 5: Łódź

Jak krakowska komunikacja zbiorowa wypada na tle innych miast? - często pasażerowie zadają nam to pytanie. Postanowiliśmy sprawdzić i opisać zalety i wady systemów komunikacji miejskiej w polskich i europejskich miastach. Porównamy je z rozwiązaniami znanymi z Krakowa. W piątym odcinku naszej serii prezentujemy porównywalną wielkościowo do Krakowa Łódź. Wybrał się tam pracownik Zespołu Organizacji i Rozwoju Transportu ZIKiT, Emil Markowiak.

Mobilny Kraków 2017 - podsumowanie i wnioski z procesu konsultacji społecznych

Na początku roku Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu, mając na uwadze wyzwania w zakresie mobilności mieszkańców ścisłego centrum Krakowa, przygotował propozycję projektu o nazwie Mobilny Kraków 2017. Konieczność wprowadzenia zmian wiąże się przede wszystkim z przeciwdziałaniem negatywnym skutkom ograniczenia ilości miejsc do parkowania w Strefie Płatnego Parkowania, które będzie miało miejsce w tym roku.

Kręćże dla Krakowa i wygrywaj nagrody w ECC2017

Już  1go maja rozpocznie się European Cycling Challenge a krakowska licząca już ponad 100 osób drużyna zyskała właśnie ważnego partnera – aplikację Traseo. Dzięki tej aplikacji codziennie tysiące osób rejestrują swoją aktywność rowerową, w maju również ich przejazdy będą mogły być zaliczone do wyników rywalizacji.