Ogólne

Budowa kanalizacji na ul. Korbutowej

Blisko 5 mln zł kosztować będzie budowa systemu odwadniającego ulicę Korbutowej, która jest przecznicą od ul. Królowej Jadwigi. Ta osiedlowa droga, przy które stoją domy jednorodzinne, po każdych większych opadach jest zalewana wodą.  Doraźne budowanie przepustów i rowów niewiele pomagało, a mieszkańcy skarżyli się, że podtapiane są ich domy. Kompleksowy remont był więc konieczny.

Bezpieczniej dla pieszych i rowerzystów w Podgórzu

Przejazd rowerowy na ul. Na Zjeździe powstanie do końca tego roku. Obecnie w tym miejscu znajduje się przejście dla pieszych, a przejazd zostanie wyznaczony obok. Jest to zadanie wytypowane do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego. ZIKiT zakończył właśnie przetarg, realizacją zadania było zainteresowanych dwóch oferentów, spośród których zostanie wybrany wykonawca.

Chodnik na ulicy Zdunów

Jeszcze w tym roku zostanie wykonany brakujący fragment chodnika na ul. Zdunów od nr 29 do ul. Podhalańskiej. Dziś zakończył się przetarg w tej sprawie, wpłynęły dwie oferty i w najbliższych dniach zostanie wyłoniony wykonawca.

Wnioskujemy o nowe toalety i dbamy o już istniejące

Do końca tego roku remont generalny przejdzie szalet miejski w przejściu podziemnym przy ul. Wielickiej. Wymienione zostaną m.in. sanitariaty, płytki na ścianach i posadzce, lustra, rurociąg i cała instalacja. ZIKiT ogłosił właśnie przetarg na to zadanie. Planuje też kolejne remonty toalet w 2017 roku.

Spotkajmy się w Ambasadzie Krakowian!

Chcesz zabrać głos w debacie o przyszłości Krakowa? Masz swoje zdanie na temat poprawy jakości życia w mieście? Jesteś rowerzystą, pieszym, pasażerem, a może właśnie myślisz o zmianie nawyków komunikacyjnych? Zapraszamy na spotkanie. Przyjdź w terminie, który Ci najbardziej odpowiada i weź udział w dyskusji.

Do końca roku więcej nowych lamp

Jeszcze tej jesieni zostanie wymienione oświetlenie na kolejnych ulicach Krakowa. Stare lampy są awaryjne, kosztowne w utrzymaniu i eksploatacji jak również mało estetyczne. O wymianę wnioskowali mieszkańcy, a ZIKiT wymienia lampy sodowe na ledowe.

Przebudowa alei 29 Listopada coraz bliżej

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich kierowców, którzy przemieszczają się z północnego Krakowa do centrum miasta i niestety utykają w korkach. ZIKiT przygotowuje się do ogłoszenia przetargu na rozbudowę tej ulicy, dzięki czemu aleja zostanie poszerzona do dwóch pasów w każdym kierunku, a miejscami jeszcze o buspas. Jest to jedna z najbardziej oczekiwanych inwestycji drogowych w tej części Krakowa. Przetarg zostanie ogłoszony w ciągu najbliższych dni.

Zobacz i oceń pomysły na Plac Biskupi

W piątek (7 października) odbędzie się spotkanie z mieszkańcami, projektantami i radnymi w sprawie opracowania projektu rewitalizacji Placu Biskupiego. Zachęcamy wszystkich, żeby jeszcze raz przyjrzeli się wstępnym koncepcjom i zgłosili swoje uwagi. Spotkanie odbędzie się w Radzie Dzielnicy I (Rynek Kleparski 4), początek o godz. 17.

Jak zaoszczędzić na podróży komunikacją miejską?

Czy zdążę dojechać w 20 minut na najtańszym bilecie? – zastanawiają się początkujący użytkownicy komunikacji miejskiej. Zamiast dokładać sobie nerwów, zachęcamy do zakupu biletu okresowego, który jest tańszy i bardziej praktyczny niż bilety do kasowania. Takie oszczędności przydadzą się nie tylko studentom, którzy w dodatku w Krakowie zapłacą za bilet semestralny najmniej w porównaniu do innych miast.

Ruszyła Akademia Młodego Krakowianina

Ścieżka edukacji ekologicznej, „Mały krakowianin na straży”, zwiedzanie TAURON Areny Kraków i Centrum Sterowania Ruchem ZIKiT, stadionu miejskiego im. Henryka Reymana i Centrum Kongresowego ICE Kraków, „Akademia Kropelki”, „Przygody z ciepłem” – to tylko niewielka część zajęć dla dzieci przygotowanych przez Urząd Miasta Krakowa oraz miejskie spółki i jednostki w ramach projektu Akademia Młodego Krakowianina.