Ogólne

Przebudowa ul. Wrony: zapraszamy na konsultacje!

W czwartek (9 czerwca) zapraszamy mieszkańców na spotkanie konsultacyjne w siedzibie Rady Dzielnicy VIII (ul. Praska 52) dotyczące przebudowy ul. Wrony. Dyskusja rozpocznie się o godz. 19. Zachęcamy do wzięcia udziału!

Masz pytania? Czekamy na Ciebie w punkcie ZIKiT!

Szukasz informacji o remontach drogowych w Krakowie? Nie wiesz jak poruszać się po mieście w czasie ŚDM? Masz pytania dotyczące komunikacji, a może chcesz złożyć pismo na dzienniku podawczym ZIKiT? Wszystkie te sprawy można załatwić za jednym razem odwiedzając Punkt Informacji dla Mieszkańców w przejściu podziemnym przy Placu Bohaterów Getta. Punkt został niedawno zmodernizowany, a jutro każdy, który do nas zajrzy, otrzyma drobny upominek.

Jak mieszkańcy widzą ulicę Zwierzyniecką?

Czy będzie więcej miejsc postojowych? Czy ul. Zwierzyniecka ma szansę zostać objęta strefą B? A może powinna być jednokierunkowa? - takie pomysły zgłaszali mieszkańcy podczas wczorajszych konsultacji społecznych, które odbyły się w Szkole Podstawowej nr 4 przy ul. Smoleńsk. Przebudowa ul. Zwierzynieckiej i ul. Kościuszki planowana jest na 2017 rok. Obecnie prezentowana jest koncepcja projektu.

Zasady poruszania się pojazdów podczas Światowych Dni Młodzieży: strefy i identyfikatory wjazdu

Podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie wprowadzone zostaną obszary z ograniczeniami w ruchu pojazdów. Do tych stref będą mogły wjeżdżać tylko pojazdy określonej grupy użytkowników. Poniżej prezentujemy rodzaje identyfikatorów, które będą umożliwiały w określonych przypadkach wjazd do stref. Co ważne, każdy z tych identyfikatorów można pobrać z naszej strony internetowej, bez konieczności wizyty w urzędzie (instrukcja na samym dole). Zupełnie inną sprawą są wjazdówki wydawane przez ZIKiT, o które trzeba będzie wystąpić i złożyć wniosek. Wjazdówki będą wydawane tylko w wyjątkowych przypadkach. Znakomitej większości krakowian wystarczy sam identyfikator.

Internauci wybrali „Stary Kleparz”

„Stary Kleparz” – tak od wakacji będzie nazywał się przystanek przy ul. Basztowej, który do niedawna nosił nazwę ”Basztowa LOT”. Po przeprowadzce LOT-u, dotychczasowa nazwa przestała być aktualna. Spytaliśmy zatem krakowian, czy chcą zmienić nazwę przystanku, czy ze względów sentymentalnych pozostać przy starej. Większość osób wybrała zmianę.

Skonsultuj z nami przebudowę Zwierzynieckiej!

W czwartek 2 czerwca zapraszamy serdecznie wszystkie osoby zainteresowane przebudową ulicy Zwierzynieckiej. Spotkanie odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 4 przy ul. Smoleńsk 5-7. Początek godz. 17.

Jak poruszać się po Krakowie w Światowe Dni Młodzieży? Przeczytaj i przekaż dalej!

Zanim do naszego miasta przyjadą miliony pielgrzymów, zachęcamy wszystkich mieszkańców do zapoznania się z planem organizacji ruchu i komunikacji miejskiej w dniach 23 lipca – 2 sierpnia 2016 r. Dzięki tym informacjom, łatwiej będzie przewidzieć podróż do pracy lub do domu i przygotować się do okresu ŚDM.

Odmieniona kładka Bernatka

Może pulsować, migać, falować i świecić naraz w kilkunastu kolorach – tak po modernizacji programu działa teraz kładka Bernatka, która łączy Kazimierz z Podgórzem. Jest też znacznie wygodniejsza w obsłudze. To ważne, bo Kraków coraz więcej ważnych dni, utrwala właśnie kolorami.

Miejsca postojowe przy ul. Wawelskiej

Na wniosek mieszkańców Mistrzejowic i Radnych Dzielnicy XV w tym roku zostaną wybudowane kolejne miejsca postojowe przy ul. Wawelskiej, tym razem przy blokach nr 25 i 28. Zarząd Infrastruktury Komunalnej  i Transportu w Krakowie ogłosił przetarg w tej sprawie. W ubiegłym roku wybudowaliśmy miejsca postojowe przy Wawelskiej 8 i 10.

ZIKiT zaprasza na dyżury informacyjne!

Masz do załatwienia sprawę w ZIKiT w zakresie procesu inwestycyjnego, ale przerażają Cię formalności? Nie wiesz, którą wybrać procedurę lub jakie dokumenty potrzebne będą przy złożeniu wniosku? Przyjdź na nasz popołudniowy dyżur informacyjny i zapytaj specjalistę. Czekamy na mieszkańców w każdy poniedziałek w godz. 15.30 – 17.00 w siedzibie Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie przy ul. Centralnej 53.