Ogólne

Naprawy na ulicy Narvik

Na ul. Narvik ZIKiT prowadzi prace remontowe, które obejmują wymianę kanalizacji, wymianę zniszczonego chodnika oraz naprawę starej nawierzchni. Remont finansowany jest ze środków Rady Dzielnicy X (Swoszowice) na kwotę 430 tys. zł. Planowane zakończenie prac przewidziane jest na 30 czerwca 2017 r. Obecnie zakres robót jest dostosowany do warunków atmosferycznych.

Zezwolenia na zajęcie pasa drogowego na kiermasz

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu informuje, że w 2017 roku wnioski o wydanie zezwolenia na zajęcie pasa drogowego z okazji odpustów oraz Dnia Wszystkich Świętych można składać na dzienniku podawczym ZIKiT przy ul. Centralnej 53 lub pocztą w następujących terminach (poniżej tabelka). Losowania odbędą się w sali konferencyjnej (V piętro), w budynku UMK– os.Zgody 2, Kraków – Nowa Huta,  od godz. 900. Zasady wydawania zezwoleń oraz druk wniosku podane są w procedurze ZIKiT-25, na stronie internetowej. Informacji udzielamy również pod numerem telefonu: 012 616 70-21.

Kontrolerzy pomogli przechodniowi

Dziś w rejonie przystanku na ul. Teligi w Prokocimiu doszło do nieszczęśliwego wypadku z udziałem jednego z przechodniów. Starszy mężczyzna przewrócił się doznając urazu głowy, barku i ręki. Pomogli mu krakowscy kontrolerzy. Zrobili to bardzo profesjonalnie, ponieważ w ubiegłym roku uczestniczyli w kursie pomocy przedmedycznej, organizowanym w ZIKiT.

Przepis na dobrą nakładkę

Program remontów nakładkowych ruszył w Krakowie w 2013 r., sprawdził się, i od tej pory ZIKiT każdego roku naprawia w ten sposób kolejne ulice. Obecnie przygotowujemy się do kolejnych remontów. Zanim jednak zostaną ogłoszone przetargi, wykonamy odwierty rdzeniowe konstrukcji nawierzchni, dzięki którym precyzyjnie ocenimy skład i budowę dróg jeszcze przed rozpoczęciem prac.

ul. Wrobela - kolejny etap przebudowy

Trwają prace ziemne przy skrzyżowaniu ul. Wrobela z ul. Rączną. To drugi etap tej inwestycji. Do końca czerwca powstanie tu nowa droga, przebudowana zostanie infrastruktura podziemna i pojawią się chodniki.

Aplikacje mobilne do kupna biletów KMK wracają do Krakowa

Już w piątek (20.01) przywrócona zostanie możliwość zakupu biletów KMK za pomocą komercyjnych rozwiązań mobilnych. Pasażerowie będą mogli korzystać z aplikacji SkyCash, MoBilet i mPay.

Odnowiona toaleta w przejściu Wielicka-Wlotowa

Zakończył się generalny remont toalety w przejściu podziemnym przy ul. Wielickiej, która zostanie udostępniona mieszkańcom jeszcze w tym tygodniu. Obecnie trwają ostatnie odbiory prac. Szalet ma ponad 25 lat i wymienione zostało w nim niemal wszystko, a koszt remontu wyniósł blisko 250 tys. zł.

Szukamy miejsc dla stacji naprawy rowerów w Dzielnicy IV (Prądnik Biały)

W tym roku Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie będzie realizował zwycięskie zadania z trzeciej edycji  Budżetu Obywatelskiego 2016 r. Jednym z nich jest projekt w Dzielnicy IV „Zrób to sam – samoobsługowa stacja Naprawy Rowerów!” Zachęcamy wszystkich krakowian i rowerzystów, a szczególnie mieszkańców Dzielnicy IV, do wspólnego wytypowania najlepszych lokalizacji  dla takich czterech punktów!

Mobilne laboratorium drogowe w Bronowicach

Na zlecenie ZIKiT-u mobilne laboratorium drogowe przeprowadziło wideorejestrację  pasa drogowego i obiektów inżynierskich w Bronowicach, w rejonie inwestycji prowadzonej przez PKP. Nagranie zrealizowano w ostatni weekend. Zostanie wykorzystane po zakończeniu inwestycji do oceny stanu  infrastruktury drogowej.

Rozstrzygamy przetarg na aplikacje mobilne z biletami KMK

Trwa proces rozstrzygania przetargu na sprzedaż biletów KMK przy pomocy komercyjnych aplikacji mobilnych. Wszystko wskazuje na to, że już przyszłym tygodniu ZIKiT podpisze umowy z trzema operatorami.