Ogólne

Miejsca handlowe przy cmentarzach

Do 30 czerwca można składać wnioski w sprawie rezerwacji miejsc na handel okazjonalny przy cmentarzach na 2017 rok. Zgłoszenia przyjmowane będą na dzienniku podawczym w ZIKiT na ul. Centralnej 53 i na os. Złotej Jesieni 14. Składając wniosek należy skorzystać z procedury ZIKiT 25, która jest dostępna TUTAJ.

Nowohuckie remonty teraz w rękach Rad Dzielnic

ZIKiT przekazał do pięciu nowohuckich Rad Dzielnic listy zadań po weryfikacji z programu „Nowa Huta dziś!”. Dzielnice na ich podstawie przygotują listy hierarchiczne, które zostaną przyjęte w formie uchwały, a następnie przesłane do ZIKiT w terminie do 30 czerwca. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim mieszkańcom za aktywny udział w akcji! Dotarło do nas blisko 500 głosów.

Komunikacyjny ranking miast. Odcinek 7: Kijów

Jak krakowska komunikacja zbiorowa wypada na tle innych miast? - często pasażerowie zadają nam to pytanie. Postanowiliśmy sprawdzić i opisać zalety i wady systemów komunikacji miejskiej w polskich i europejskich miastach. W siódmym odcinku z Krakowem porównujemy stolicę największego powierzchniowo państwa leżącego w całości w Europie, czyli Ukrainy. Do Kijowa pociągiem prosto z Przemyśla pojechał pracownik Zespołu Organizacji i Rozwoju Transportu ZIKiT, Emil Markowiak.

Bezpieczniej na pasach

Nie przy każdym przejściu dla pieszych możliwa jest budowa sygnalizacji świetlnej, ale na każdym powinno być bezpiecznie. W Krakowie pojawia się coraz więcej rozwiązań, które mają zwiększyć czujność kierowców i zapewnić większy komfort pieszym.

Wymiana nawierzchni na Kapelance

Z piątku na sobotę rozpocznie się kolejny etap remontu na ul. Kapelanka, który potrwa około tygodnia i będzie powodował utrudnienia dla kierowców poruszających się w kierunku Tesco. W  tym czasie będzie naprawiana nawierzchni jezdni na jednym pasie, a w kolejnych etapach remontować będziemy pozostałe trzy pasy. Przepraszamy za utrudnienia!

Kontrolerzy już myślą o wakacjach

Od dziś kontrolerzy biletów pracujący w mundurach będą przypominać uczniom i ich rodzicom, że wraz z końcem roku szkolnego kończą się bezpłatne przejazdy komunikacją miejską. My również zwracamy uwagę, że zgodnie z uchwałą Rady Miasta Krakowa, taka ulga obowiązuje od 1 września do 30 czerwca. Prosimy o przekazanie tej informacji dalej!

Komunikacja miejska w czasie Wianków i Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej U-21

W sobotę 24 czerwca w Krakowie odbywać się będzie impreza „Wianki - Święto Muzyki”. W związku z tym w godzinach 21:00 - 24:00 wzmocniona zostanie oferta linii tramwajowych: 1, 8, 10, 13, 18, 22, 24, 52 oraz autobusowych: 144, 164, 169/469, 173, 179, 184/484, 194, 502, 503. Nocne linie tramwajowe 62, 64 i 69 w godzinach 0:00 - 2:00 kursować będą z częstotliwością co 20 minut bez zlotów nocnych. Do obsługi wszystkich linii (z wyjątkiem linii 612, 637, 642, 643, 902, 903 i 915) kierowany będzie tabor wielkopojemny.

Czerwcowe remonty dróg i chodników

Sezon prac drogowych ruszył pełną parą. Remontujemy ulice, chodniki i infrastrukturę rowerową, tak aby poruszanie się po Krakowie było jeszcze bardziej komfortowe dla wszystkich użytkowników dróg. Dziękujemy mieszkańcom za wyrozumiałość, dokładamy wszelkich starań, aby remonty był jak najmniej uciążliwe i trwały jak najkrócej.

Tak walczyliśmy w ECC!

Przez cały maj Kraków walczył w międzynarodowej rywalizacji European Cycling Challenge o tytuł najbardziej rowerowego miasta Europy.  Rowerowym teamom i pojedynczym uczestnikom udało się przez ten czas przejechać ponad 64 tysięcy kilometrów, dzięki czemu nasze miasto zajęło w rankingu 16 miejsce. W sumie dla Krakowa kręciło na rowerach 428 osób. Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie w akcję! Zgodnie z zapowiedzią najbardziej aktywni rowerzyści i zespoły zostaną wyróżnieni.

Pomnik wieszcza odzyskuje blask

Prace konserwatorskie przy pomniku Adama Mickiewicza w Rynku Głównym są już za półmetkiem. Postacie z brązu są już oczyszczone z zabrudzeń, podobnie kamienny cokół pomnika. Finał prac przewidziany jest na koniec czerwca, ale jest też szansa, że remont zakończy się szybciej.