Ogólne

Ciężkie pojazdy znikną z ul. Półłanki

W czwartek (29.06) otwarty zostanie kolejny odcinek drogi ekspresowej S7 (część wschodniej obwodnicy Krakowa, pomiędzy węzłem Rybitwy i ul. Igołomską). Nowa trasa pozytywnie wpłynie na funkcjonowanie transportu samochodowego w Krakowie. Tym bardziej, że równolegle na ul. Półłanki zacznie obowiązywać zakaz ruchu dla samochodów ciężarowych.

 II etap modernizacji torowiska na Rondzie Kocmyrzowskim

Od 02.07.2017 r. (niedziela) rozpocznie się II etap modernizacji torowiska tramwajowego na Rondzie Kocmyrzowskim im. Ks. Gorzelanego. W tym etapie przywrócony zostanie ruch tramwajowy na odcinku Plac Centralny im. R. Reagana - al. Andersa - Kocmyrzowska - Węzeł "Wiadukty", natomiast zostanie wyłączony ruch tramwajów w ul. Bieńczyckiej oraz na odcinku od Ronda Kocmyrzowskiego do Os. Piastów i Mistrzejowic.

Przebudowa ul. Cechowej

W tym roku planowana jest przebudowa ul. Cechowej na odcinku od ul. Łużyckiej do ul. Niebieskiej (około 600 metrów). Zadanie to ujęte zostało w miejskim budżecie, a termin rozpoczęcia prac budowlanych przewidywany jest na III kwartał 2017 r.

Kumulacja prac budowlanych w wakacje – jedyne sensowne rozwiązanie

W związku z licznymi doniesieniami medialnymi dotyczącymi planowanych od połowy lipca prac PKP PLK S.A. przy ul. Grzegórzeckiej i wieszczonymi, w związku z tym, trudnościami komunikacyjnymi informujemy, że największe utrudnienia trwać będą 6 tygodni, gdy jednocześnie zamknięte będą torowiska na ul. Grzegórzeckiej, Basztowej i Lubicz.

Najmłodsi pasażerowie pod szczególną ochroną

Od początku działalności umundurowanych kontrolerów biletów KMK kwestia kontroli dzieci jest traktowana ze szczególną uwagą. Temat ten znajduje się w konspektach szkoleń wstępnych, okresowych a także cyklicznych odpraw instruktażowych dla kontrolerów zatrudnianych przez ZW Renoma. Wszystko po to aby ograniczyć stres najmłodszych pasażerów związany kontrolami.

Stacje naprawy rowerów w montażu

ZIKiT rozpoczął montaż czterech stacji naprawy rowerów na Prądniku Białym. Stacje są jednym ze zwycięskich zadań Budżetu Obywatelskiego 2016 r.

Przebudowa wiaduktu kolejowego na ul. Grzegórzeckiej już od lipca

Jak informuje PKP PLK, w lipcu ruszy przebudowa wiaduktu na ul. Grzegórzeckiej i modernizacja linii kolejowej.  Największe utrudnienia potrwają do 29 września, ale ul. Grzegórzecka będzie  cały czas przejezdna. Do dyspozycji kierowców samochodów i autobusów pozostaną po dwa pasy dla każdego kierunku ruchu. Pasażerowie tramwajów będą mogli skorzystać z autobusowej komunikacji zastępczej, która będzie kursować z wysoką częstotliwością, tak aby nie musieli czekać na przesiadkę, jak również będzie zorganizowana w taki sposób, aby liczba tych przesiadek była jak najmniejsza.

Funkcjonowanie Komunikacji Miejskiej w Krakowie w okresie wakacji

Szanowni Pasażerowie!

Uprzejmie informujemy, że w związku ze zmniejszonymi potrzebami przewozowymi w okresie wakacyjnym od dnia 24.06.2017 r. (sobota) zostaną wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie.

Uwaga! Przypominamy, że od dnia 17.06.2017 r. trwa modernizacja ul. Basztowej oraz węzła "Dworzec Główny", w związku z czym zostały wprowadzone już znaczne zmiany w układzie linii tramwajowych i autobusowych w centrum Krakowa. W dalszym ciągu trwa także remont torowiska na Rondzie Kocmyrzowskim im. ks. Gorzelanego.

Wodne atrakcje w Krakowie

Szesnaście fontann, jeden brodzik i trzynaście pitników ma pod swoją opieką Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu. Każda z tych atrakcji powinna być w odpowiedni sposób użytkowana. Na przykład z pitników można spokojnie pić wodę, w brodziku zażywać kąpieli, ale fontannę podziwiać już z zewnątrz ze względu na zamknięty obieg wody.

 

Aukcja sprzedaży pojazdów

10 pojazdów, w tym Żuka, Lexusa i Alfę Romeo, można nabyć na aukcji organizowanej przez Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu. Odbędzie się ona 29 czerwca 2017 r. (czwartek). Aukcja rozpocznie się  o godz. 10.00 w siedzibie ZIKiT na os. Złotej Jesieni 14 w Krakowie (sala nr 57 – III piętro).