Ogólne

Wysokich lotów, Gieniu!

Gienia (samiczka gila) najprawdopodobniej miała bliskie spotkanie z samochodem. Półżywa i z zakrwawionym dziobkiem siedziała na jednej z przystankowych ławeczek. Ogrzana, napojona wodą przez inspektorów ZIKiT, doszła do siebie i po godzinnej „kuracji” odleciała.

Bezpieczne przejście na ulicy Cegielnianej

W tym roku ZIKiT planuje budowę wyniesionego przejścia na ul. Cegielnianej przy ul. Wałbrzyskiej. O takie zadanie wnioskowała Rada Dzielnicy IX Łagiewniki-Borek Fałęcki, która zabezpieczyła na to środki – w sumie 24 tys. zł.

Zadania ZIKiT z Budżetu Obywatelskiego 2016 r.

W tym roku ZIKiT, w ramach trzeciej edycji budżetu obywatelskiego, będzie realizował 17 zadań, na kwotę 1. 818. 870 zł, w tym 14 zadań wspólnie z Radami Dzielnic Krakowa. Przygotowania już ruszyły, jesteśmy w trakcie uruchomiania przetargów, kontaktujemy się z wnioskodawcami, z którymi planujemy omówienie szczegółów dotyczących złożonych projektów. Tegoroczne zadania związane są z  infrastrukturą dla rowerzystów, poprawą bezpieczeństwa pieszych i kierowców oraz zwiększeniem komfortu użytkowania przestrzeni publicznej.

Miliony na rozbudowę ul. Igołomskiej

310 mln złotych – tyle wynosi unijne dofinansowanie na rozbudowę ul. Igołomskiej, które zostało przyznane dla Krakowa przez Centrum Unijnych Projektów Transportowych. To drugie tak znaczące dofinansowanie dla stolicy Małopolski. Wcześniej przeznaczono 150 mln złotych na przebudowę Alei 29 Listopada.

Pochylnia przy ul. Konopnickiej już gotowa!

Dziś  ZIKiT oddał do użytkowania pochylnię  przy przejściu przy ul. Konopnickiej (po stronie dawnego Hotelu Forum). Będzie ona służyć osobom, które mają problem z poruszaniem się lub rodzicom z wózkami. Koszt inwestycji wyniósł blisko 390 tys. zł.

Krakowscy kontrolerzy pomogli zagubionym obcokrajowcom

Nie radzili sobie z kupnem biletu i jechali w przeciwną stronę niż zamierzali. W takich okolicznościach dwóch zagranicznych turystów natknęło się na kontrolerów w autobusie 501. Całą sytuację obserwował jeden z pasażerów, który potem ją opisał w liście do ZIKiT-u.

Wzmocnienia  linii 210 i 220

Uprzejmie informujemy, że od 6 stycznia 2017 r. (piątek) zostaną uruchomione dodatkowe kursy linii aglomeracyjnych 210 oraz 220.

Rowerzyści zimy się nie boją

Od połowy listopada, w pięciu lokalizacjach w Krakowie, zliczani są rowerzyści, którzy przemierzają nasze miasto na dwóch kółkach. Pierwsze wyniki będą tym ciekawe, że pokażą skalę zainteresowania tym środkiem transportu w czasie zimy. Już wiadomo, że w grudniu ubiegłego roku, ulicą Mogilską przejechało 16 tysięcy rowerzystów, czyli całkiem sporo.

Rusza przebudowa Ronda Kocmyrzowskiego

W najbliższy weekend rozpocznie się I etap modernizacji torowiska tramwajowego na Rondzie Kocmyrzowskim. Prace poprzedzone będą robotami przygotowawczymi w nocy z 6 na 7 stycznia (piątek/sobota). Z tej przyczyny przewidziane są zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej. Przepraszamy za utrudnienia i zachęcamy do zapoznania się z nowym rozkładem obowiązującym na czas remontu.

Informacja o nieudzieleniu zamówienia publicznego

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie zgodnie z procedurą zapowiedzianą w SIWZ i ogłoszeniu o zamówieniu, a opisaną w art. 138o ustawy PZP, podjął decyzję o nieudzieleniu zamówienia publicznego na usługi społeczne jako usługi świadczonej społeczności lokalnej - sprzedaż biletów poprzez telefony komórkowe..